به گزارش تبریزمن، رکابزن ترکیه ای فاتح مرحله سوم سی اُمین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان از تبریز تا ارومیه شد.

راس ساعت ۱۰ صبح، این مرحله به مسافت ۱۴۴ کیلومتر از مقابل اداره کل ورزش و جوانان استان در تبریز شروع شد و ساعاتی پیش در ارومیه به پایان رسید.

اسماعیل اکسوی رکابزن تیم دوچرخه سواری تورکو شکر ترکیه با ثبت زمان ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه و ۱۲ ثانیه نفر اول، تئودور یتس از ناویتاس ساتالیست استرالیا نفر دوم و آندیس تووین از سرچ تو ریته ین استرالیا با همین زمان مشابه ولی به جهت اختلاف صدم ثانیه سوم شد.

استقبال پرشور مردم و مصدومیت رکابزن تیم اصفهان

از حواشی دور سوم تور آذربایجان می توان به حضور مردم علاقه مند به ورزش در  در طول مسیر با در دست داشتن پرچم های قرمز که روی اغلب آنها نام تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز نوشته شده بود،نام برد. علاقه مندان به ورزش در شهرهای دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از کاروان سرداران شهید آذربایجان استقبال قابل توجهی داشتند که در این میان مردم ایلخچی با شور و شوق وصف ناپذیری به پیشواز این مرحله از تور آمده بودند.

نا گفته نماند که سجاد هاشمی رکابزن تیم سپاهان اصفهان به دلیل شکستی از ناحیه پا به بیمارستان منتقل شد .

همچنین مرحله سوم تور نسبت به مراحل قبلی از کیفیت بالایی برخوردار بود و به دلیل مساعد بودن هوا رکابزنان به خوبی این مرحله را به پایان رساندند و هلیکوپتر امدادی هلال احمر نیز مثل مراحل قبلی همراه تور بود تا در صورت نیاز به دوچرخه سواران امدادرسانی کند.

مرحله چهارم تور فردا یکشنبه ۱۰ خرداد از ساعت ۱۰ صبح از مقابل استانداری آذربایجان غربی شروع خواهد شد که رکابزنان مسیر ارومیه به منطقه آزاد ارس را طی خواهند کرد.

۹۲ رکابزن در این مرحله از سی اُمین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان تحت عنوان کاروان سرداران شهید آذربایجان حضور داشتند.

DSC_0498_copy_21682

ارومیه میزبان خوبی برای تور سی ام است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی استاندار آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه تیم های دوچرخه سواری ایرانی در رقابت با رقبای خارجی همواره عملکردی موفق داشته اند، گفت: استان آذربایجان غربی میزبان خوبی برای مرحله سوم سی امین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان خواهد بود.

 نادر صفرزاده در حاشیه مراسم اهدای جوایز و پیراهن های رکابزنان برتر سومین مرحله این تور در ارومیه، اظهار داشت: به نمایندگی از استاندار آذربایجان غربی به همه میهمانان داخلی و خارجی این مرحله از تور ایران – آذربایجان خوشآمد می گویم و باید بگویم که حضور کاروان سرداران شهید آذربایجان در ارومیه مایه مباهات ما است.

وی ادامه داد: امیدواریم که در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه میزبان خوبی برای میهمانان تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان باشیم.

صفرزاده با اشاره به اینکه تیم های ایرانی از شانس خوبی برای قهرمانی در این دوره از تور برخوردارند، عنوان کرد: با وجود اینکه تیم های خارجی خوبی در این دوره از تور شرکت کرده اند، اما تیم های دوچرخه سواری ایرانی در رقابت با رقبای خارجی همواره عملکردی موفق داشته اند و در این دوره نیز شانس خوبی برای قهرمانی دارند.

سی اُمین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان با حضور تیم های ناویتاس ساتالیست استرالیا، سرچ تو ریته ین استرالیا، تیم ملی گرجستان، تیم ملی مغولستان، ان اس سی مالزی، تورکو شکر ترکیه، سی سی ان سایکلینگ لائوس، ترانگانو مالزی، تیم ملی سوریه، تیم ملی ارمنستان، وینو فور ائور قزاقستان، لویشان لند اسکیپ جمهوری خلق چین، ای سی اسپارتا پراگ جمهوری چک و تیم های داخلی پتروشیمی و شهرداری تبریز، سپاهان اصفهان، پیشگامان کویر یزد و تیم ملی ایران برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند در ساعات پیش رو، پی گیر اخبار و تصاویر بیشتر و اختصاصی ” تبریزمن ” از سی امین دوره تور دورچرخه سواری آذربایجان باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :