شهردار تبریز گفت: رکود اقتصادی حاکم بر کشور به ویژه در بخش مسکن مانع بزرگ درآمدزائی شهرداری ها است و باید برای برون رفت از این وضعیت راهکارهای جدیدی در نظر گرفته شود.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی روز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز که اختصاص به بررسی اصلاحیه تعرفه عوارض محلی داشت، اظهارکرد: هم اکنون درآمدهای شهرداری های کلان شهرها از جمله تبریز از طریق ساختمان سازی و اخذ عوارض مربوطه به پایین ترین حد خود رسیده است و دیگر نمی توان به این محل درآمدی تکیه کرد.

وی افزود: امروز دیگر کسی برای اخذ پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه نمی کند که برهمین اساس باید از محل تعرفه های عوارض محلی نسبت به تامین بودجه شهرداری اقدام شود.

نجفی، رکود مسکن را موضوعی ادامه دار درکشور خواند و گفت: هرچند برجام می تواند در وضعیت اقتصادی کشور دگرگونی هایی را سبب شود اما این تحولات حداقل برای سال آینده متصور نیست و اتفاق خاصی تا پایان سال ۹۵ رخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی نباید به عوارض اخذ پروانه ساختمانی در شهرهای بزرگ مثل تبریز دست زد، ادامه داد: بر همین اساس درلایحه بودجه سال آینده دراین زمینه هیچ تغییری صورت نداده ایم اما در سایر زمینه ها از جمله مسایل مربوط به پسماندها و جرایم مربوط به تخلفات ساختمانی تغییراتی ایجاد شده است.

نجفی ، سیاست شهرداری تبریز در تامین بودجه سال آینده را دست یابی به درآمدهای پایدار اعلام و اظهارکرد: طبق این اصل محوری در۱۲ محور تغییراتی در بودجه بر مبنای شفاف سازی و جلوگیری از بروز تخلفات صورت گرفته است.

وی ، بر توجه دولت به تامین بخشی از بودجه های شهرداری ها تاکید کرد و یادآور شد: دولت باید حق و حقوق شهرداری ها از محل ارزش افزوده سالجاری را پرداخت کند که تا کنون دراین زمینه هیچ اقدامی از سوی دولت به انجام نرسیده است.

شهردارتبریز، میزان بدهی دولت به شهرداری تبریز از بابت ارزش افزوده را هفت هزار میلیارد ریال اعلام کرد که هیچ رقمی از این مبلغ پرداخت نشده است.

نجفی گفت: از منابع استانی یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به شهرداری تبریز تخصیص یافته که مبلغ بسیار ناچیزی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :