استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ریالی از منابع بانک ها را به اشخاص غیرمستحق نمی‌دهیم.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای عالی بانک‌های استان، هدف از تشکیل این جلسات را بررسی مشکلات سیستم بانکی استان دانست و افزود: متأسفانه در سال های گذشته، در معرفی واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی دریافت تسهیلات به بانک‌ها، دقت و توجه کافی نشده است.

وی ادامه داد: در گذشته معرفی واحدهای متقاضی به بانک ها، بدون انجام بررسی های کارشناسی لازم انجام می شد که نتیجه این اقدامات، مطالبات بانکی در بخش تولید و یا تبدیل تسهیلات اعطایی به مطالبات معوق بود.

وی با بیان اینکه هر تک ریال موجود در بانک ها متعلق به مردم است، اظهار کرد: سرمایه‌های بانک‌ها همان سپرده‌های مردم در نزد آنان است و ما نمی‌توانیم بدون انجام ارزیابی و بررسی‌های لازم، این منابع را به عنوان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی بدهیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: چرا باید بانکی بدون بررسی‌های لازم و شناخت از اهلیت طرف، صرفا بر اساس سفارش مرکز، ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کند.؟

جبارزاده به مردم این اطمینان را داد که اجازه نمی‌دهد ریالی از منابع بانکی به اشخاص غیر مستحق اختصاص یابد.

وی خطاب به بانک‌ها نیز گفت: انتظار داریم وقتی واحدی تولیدی و صنعتی را به بانکی جهت دریافت تسهیلات معرفی می کنیم، علی رغم مهلت ۳۰ روزه بانک ها برای بررسی، تسریع در اقدامات و پرداخت انجام شود.

وی همچنین گفت: تا پایان شهریور سالجاری، باید معرفی واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی دریافت تسهیلات به بانک ها اتمام یابد و سایر اقدامات لازم انجام شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی خطاب به مدیران بانکی استان با بیان اینکه به سیستم بانکی استان اعتماد کامل داریم افزود: این اطمینان را دارم که شما مدیرانی دلسوز هستید و می‌خواهید در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، استان آذربایجان شرقی پیشتازتر از استان های دیگر باشد.

جبارزاده از مدیران بانکی خواست که تلاش های خود در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را افزایش دهند و همچون اکثر مدیران دستگاه‌های اجرایی، خارج از وقت اداری نیز در راستای افزایش ارائه خدمات، کار کنند.

به گفته وی، تنها مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی، مشکل کمبود نقدینگی نیست و برخی از این واحدها، مشکلات مدیریتی نیز دارند.

وی تصریح کرد: مدیریت ارشد استان با همکاری تمامی مدیران و فعالین بخش خصوصی، علاوه بر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی، بسیاری از موانع موجود در راه رونق تولید را نیز رفع کرده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین گفت: باید در حوزه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز همچون حوزه های دیگر شاگرد اول کشور باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :