رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در عیادت از ‘ بیوک صباغ ‘ پیشکسوت و پدر فوتبال تبریز و آذربایجان که در بستر بیماری است، گفت: خدمات و تلاش های بی وقفه و ماندگار ایشان در فوتبال تبریز هرگز فراموش نخواهد شد.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری روز سه شنبه در این عیادت، رسیدن به رکوردهای صباغ برای فوتبالیست‌های امروزی را غیرممکن دانست و افزود: صباغ از پیشکسوتانی است که هم در دوران بازیکنی قهرمانی ‌های متعددی برای فوتبال تبریز به ارمغان آورده و هم در دوران مربیگری تیم منتخب آذربایجان ‌شرقی را به مقام دوم ایران رسانده است.

photo_2016-07-05_11-53-31
وی اظهار کرد: صباغ علاوه بر توانایی های فنی و عملی در فوتبال، به لحاظ اخلاق و معرفت نیز سرآمد مربیان ورزشی و فوتبال تبریز بوده و شاگردان زیادی را هم به فوتبال کشور معرفی کرده است.

دبیری، ابراز امیدواری کرد صباغ هر چه سریع تر سلامتی خود را باز یابد و شاهد حضور پیشکسوت فوتبال تبریز در محافل ورزشی باشیم.

وی، آمادگی خود و مجموعه پزشکی‌ دبیری را برای هرگونه همکاری در جهت تسریع بهبودی بیوک صباغ اعلام کرد.

‘ بیوک صباغ ‘ متولد سال ۱۳۱۵ در تبریز جزو نخستین فوتبالیست های آذربایجان است که در دهه ۱۳۴۰ به عنوان اولین بازیکن شهرستانی به تیم ملی دعوت شد و سال ها به عنوان بازیکن و مربی در خدمت تیم های مختلف تبریز بوده است.

وی صاحب ۱۰ عنوان اول تا سوم فوتبال ایران در دوران بازیکنی بوده و در دوران مربیگری نیز کارنامه موفقی را همراه با تیم های تراکتورسازی، ماشین سازی و منتخب آذربایجان شرقی در لیگ قدس داشته است.

پدر فوتبال تبریز از حدود دو ماه قبل با انجام دو عمل جراحی، از ناراحتی دستگاه گوارشی رنج می برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :