مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی با اعلام اینکه تا زمان حاضر ۱۰ هزار نفر از این استان برای سفر به کربلا در اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، گفت: در اربعین امسال امکان صدور روادید کربلا برای گروه های کمتر از ۵ نفری وجود ندارد.

امیر روحی ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه سفر به کربلا تنها با ارائه اسناد مسافرتی از جمله گذرنامه، بیمه نامه و روادید ممکن است، اظهارکرد: امکان خروج از کشور تنها با کارت ملی میسر نیست.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا همزمان با اربعین حسینی از ۱۶ مردادماه شروع شده و تا ۲۴ آبان ماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در اربعین سال گذشته ۳۰ هزار زائر از آذربایجان شرقی به عراق سفرکردند.

روحی ملکی با اشاره به اینکه سماح تنها سامانه مجاز صدور روادید است، گفت: کسانی که قصد سفر به کربلا را دارند می توانند با مراجعه به دفترهای مسافرتی دارای مجوز ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام هزینه ثبت نام سفر به کربلا به صورت اینترنتی دریافت می شود، از مشتاقان زیارت کربلای حسینی خواست در دفاتر غیررسمی ثبت نام نکرده و هیچگونه وجه نقدی پرداخت نکنند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی از زائران اربعین حسینی خواست علاوه بر اسناد مسافرتی، کارت شناسائی ملی خود را در سفر به عراق به همراه داشته باشند تا در صورت مفقود شدن گذرنامه، کنسولگری بتواند گواهی عبور موقت صادر کند.

کنسولگری عراق در ۲۴ مهر در آذربایجان شرقی مستقر می شود

روحی ملکی از استقرار دفتر کنسولگری عراق در آذربایجان شرقی همزمان با ۲۴ مهر خبر داد و گفت: بیمه زائران در سالجاری الزامی است و سقف تعهدات بیمه تا ۱۹۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی با اشاره به استقرار موکب های حسینی در طول مسیر سفر به کربلا همزمان با اربعین حسینی، گفت: نیازی به صرف هزینه های اضافی برای خرید خوراک نیست و مردم عراق هم خانه های خود را در اختیار زائران ایرانی قرار می دهند.

روحی ملکی با اشاره به استقرار موکب آذربایجان شرقی در مرز مهران و کربلا همزمان با اربعین امسال، گفت: کسانی که قصد دادن نذری برای زائران اربعین را دارند، می توانند از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات نذر خود را ادا کنند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی مدت اقامت زائران کربلا همزمان با اربعین حسینی را ۲۰ روز اعلام کرد و گفت: در زمان سفر زائران حسینی به کشور عراق خدمات بهداشتی و درمانی توسط هلال احمر ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه احتمال فرافکنی و ایجاد جنجال شیعی – سنی در گردهمایی بزرگ مسلمانان در اربعین حسینی وجود دارد، اظهارکرد: زائران ایرانی با پرهیز از هرگونه فرقه گرایی، اتحاد مسلمانان را به نمایش خواهند گذاشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :