مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: در ایام نوروز همه پاکبانان شهرداری تبریز و کارکنان زباله گاه مرکزی مدیریت پسماند مشغول به کار هستند.

به گزارش تبریزمن، علیرضا اصغری افزود: روزهای پایانی سال و اولین روزهای سال نو میزان زباله های زباله گاه مرکزی یک و نیم برابر افزایش می‌یابد، ولی امسال نیز همچون سال‌های گذشته بدون ایجاد مشکل در حمل زباله از سطح شهر به زباله‌گاه مرکزی این اقدامات انجام شد.

وی با اشاره به میزان تولید زباله در روزهای پایانی سال گذشته ، یادآور شد: ۲۷ اسفند ۹۴ تولید روزانه زباله تقریبا یک و نیم برابر افزایش یافته و به یک هزار و ۲۷۳ تن رسید و ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۴ نیز با تولید به ترتیب یک هزار و ۴۸۰ تن و یک هزار و ۶۱۰ تن بالاترین میزان تولید زباله در سال را داشتیم.

وی ادامه داد: روز نخست فروردین یک هزار و ۱۵ تن، روز دوم فروردین ۷۸۷ تن و روز سوم فروردین تا به حال ۳۳۵ تن تولید زباله در تبریز وجود داشته است صیر نزولی تولید زباله طی شده است.

وی با اشاره به جمع آوری زباله ها از سطح شهر و حمل آن به زباله گاه مرکزی خاطر نشان کرد: با وجود افزایش یک و نیم برابری در روزهای پایانی سال و همچنین تعطیلات نوروزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز بدون وقفه و بدون بروز مشکلی زباله‌ها را از سطح شهر جمع کرده و تفکیک و دفع زباله نیز طبق روال سابق انجام می‌شود.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تبریز همچنین گفت: در ایستگاه های نوروزی کیسه زباله خودرو و بسته های آموزش شهروندی به مسافران ارائه می‌شود تا در طول تعطیلات نوروزی شاهد شهری پاکیزه زیبا باشیم.

اصغری یادآور شد: همزمان با روز طبیعت نیز کیسه‌های پلاستیکی زباله در سطح پارک ها پخش می‌شود و برنامه جمع آوری سبزه های نوروزی با همکاری رفتگران طبیعت آذربایجان‌شرقی انجام خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :