رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در این شهر، گفت: میزان آسیب‌پذیری تبریز به عنوان شهری زلزله‌خیز بیش از سایر مراکز استان‌هاست.

به گزارش تبریزمن، علیرضا نوای‌باغبان اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی آسیب‌پذیر در برابر زلزله در تبریز وجود دارد و مدیران شهری نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند.

وی با تاکید بر نقش دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در مورد مقاوم سازی بافت فرسوده تبریز در برابر زلزله اظهار داشت: مناطق چهار، هفت و ۱۰ شهرداری تبریز از بیشترین پوشش بافت فرسوده برخوردار هستند و مدیران شهری با تعامل بانک‌ها می‌توانند بودجه لازم برای بهسازی و جابه‌جایی این سکونتگاه‌ها را تامین کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: اگر زلزله اخیر تبریز به جای ۳٫۷ ریشتر ۷٫۳ ریشتر اتفاق می‌افتاد شاهد خسارات وخیم مخصوصا در حاشیه شهر بودیم.

باغبان گفت: اجرای طرح‌های ساختاری مانند مسیر گشایی در بافت فرسوده از مهمترین پروژه‌های مقابله با زلزله‌های شدید و کاهش خسارات است و می‌توان با افزایش درآمدهای پایدار شهرداری به این مهم دست یافت.

باغبان افزود: اجرای پروژه‌های اقتصادی قابل قبول از طریق جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی و درآمدهای ناشی از اجاره بهای این پروژه‌ها می‌تواند شهرداری را به درآمدهای پایدار و بلندمدت برساند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمدهای شهرداری‌ها از طریق مالیات بر درآمد و ارزش افزوده بود و در حال حاضر این مبالغ از طریق اداره مالیاتی صورت می‌گیرد و شورای شهر می‌تواند برای جایگزینی این درآمدها راهکار ارائه کند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز ضمن اشاره به تمکین برابر مصوبات هیئت اختلاف گفت: مجریان قوانین و دستگاه‌های اجرایی در برابر مصوبات تسلیم هستند و شهرداری تبریز نیز با تمکین بر این مصوبات از صدور پروانه‌های ساخت غیرمجاز در سطح شهر جلوگیری می‌کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :