معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست تاکید کرد: باید زمینه‌های مشارکت از دولت به ملت واگذار و از مشارکت وسیع مردم در این زمینه بهره برده شود.

به گزارش تبریزمن، فرهاد دبیری در مراسم تجلیل از فعالان احیای دریاچه‌ی ارومیه اظهار کرد: دریاچه‌ی ارومیه عنوان‌های پارک ملی، ذخیره‌گاه زیست کره و تالاب بین‌المللی را یدک می‌کشد و این امر اهمیت موضوع و احیای آن را بر همگان روشن می‌کند.

وی افزود: اگر خواستار خروجی موفق و امیدبخش هستیم باید حامی حرکات مردمی که در راستا‌ی احیای دریاچه شروع شده است، باشیم؛ حفاظت از محیط زیست نباید در اختیار قشر خاصی از جامعه باشد، بلکه حفاظت باید در قالب مدیریت مسئولان و همه‌ی مردم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان یکی از پایه‌های اصلی زیست‌بوم و اکوسیستم‌ها هستند و نادیده گرفتن آنان ضرر بزرگی به محیط زیست خواهد زد.

دبیری بیان کرد: با توجه به زمان محدود باید از مرحله‌ی الگو سازی رد شد تا الگو‌های درست مصرف، نهادینه و تثبیت شوند.

وی عنوان کرد: سیستم کشاورزی امروزه باید با مفهوم سنتی که در ذهن همه نهادینه شده است، فاصله بگیرد و برنامه‌ی کشاورزی و معیشت پایدار را در الویت قرار دهیم.

گفتنی است؛ مراسم تجلیل از فعالان احیای دریاچه‌ی ارومیه با حضور مسئولان مربوطه و کشاورزان نمونه در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :