استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی این استان برای استقرار یگان‌های مختلف نیروهای مسلح خبر داد و گفت: وظیفه خود می‌دانیم امکانات و زمینه‌های حضور مقتدرانه نیروهای مسلح را در عرصه تامین و تقویت امنیت فراهم کنیم.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده صبح امروز (یک‌شنبه) در آیین افتتاح فاز اول پادگان جدید تیپ ۱۲۱ تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در تبریز، افزود: برای تکمیل این پادگان و استقرار یگان‌های ارتش در آن و همچنین سایر طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای در کنار ارتش قهرمان هستیم و امیدواریم بتوانیم خدمت‌گزارانی امین و صادق برای تلاشگران عرصه امنیت باشیم.

وی با بیان این که نیروهای مسلح، حافظ امنیت کشور و استان هستند، افزود: آذربایجان شرقی در دو سال گذشته در سایه تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران عرصه امنیت و اعضای شورای تامین استان جزو امن‌ترین استان‌های کشور شناخته شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان این که سنگرهای تامین امنیت محل عبادت سربازان است، افزود: خدمتی که نیروهای مسلح به اسلام و قرآن می‌کنند ارزشی بالاتر از حد تصور دارد.

وی گفت: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در بین رهبران و فرماندهان دنیا به عنوان رهبری نمونه و شایسته شناخته می‌شوند و افتخار می‌کنیم که چنین بزرگمردی فرمانده نیروهای مسلح ما هستند.

جبارزاده افزود: خدمت در نیروهای مسلح هم از جهت حضور این بزرگوار و هم هدف متعالی خدمت به اسلام و قرآن افتخار بزرگی است که همه ما به آن غبطه می‌خوریم.

در این مراسم که با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان نظامی و انتظامی استان برگزار شد، از خانواده‌های معظم شهدای ارتش و دست‌اندرکاران اجرای پروژه پادگان جدید نیروی زمینی ارتش در تبریز قدردانی شد.

پادگان جدید تیپ ۱۲۱ تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی که به نام شهید رحمان فروزنده مزین شده است، در زمینی به مساحت ۷۱ هکتار در خارج از شهر تبریز ایجاد می‌شود و تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فاز اول این پادگان شامل هشت هزار و ۲۳ متر مربع ساختمان و میدان صبحگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال امروز به بهره‌برداری رسید.

پادگان جدید نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در تبریز هفتمین پادگان جدید نزاجا در کشور است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :