رئیس جمعیت زنان فرهیخته کشور با اشاره به اینکه یکی از اشتباهات آمریکا در جنگ تحمیلی، نداشتن شناخت از زنان ایرانی بود، گفت: زنان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه های بزرگی آفریده و ثابت کردند که زنان ایرانی زنان زینبی هستند.

به گزارش تبریزمن، نسرین پیرسمساری افزود: در سال ۱۳۶۱ مصادف با عملیات بیت المقدس به همراه چهار بانوی دیگر به عنوان مبلغان فرهنگی به اهواز اعزام شده بودیم ولی با توجه به خالی بودن شهر از سکنه و حضور رزمندگان در این منطقه در بیمارستان رازی اهواز مستقر و به امدادگری رزمندگان مشغول شدیم.

رئیس جمعیت زنان فرهیخته کشور اضافه کرد: آن روزها سخت بود به خصوص اینکه تجریه اولمان بود که دور از خانه در استانی دیگر حضور داشتیم و هر لحظه آن پر از خطر بود، از هر سو صدای آژیر وضعیت قرمز می آمد و همه پنجره ها با پتو پوشش کامل داده شده بود.

وی افزود: حضور ما در منطقه قوت قلبی بود برای رزمندگان که زنان نیز در کنار مردان در جبهه حضور دارند.

پیرسمساری اظهار کرد: رزمندگانی که از مناطق ترک نشین در جبهه حضور داشتند درخواست های خود را از قبیل ارسال نامه و یا تماس با خانواده هایشان را با ما در میان می گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: زنان و مادران ایرانی در انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کردند، آنان فرزندانی چون شهید فهمیده را به این مرز و بوم هدیه کرده و امروز فرزندان غیوری همچون شهید احمدی روشن را تربیت کرده اند.

رئیس جمعیت زنان فرهیخته کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران یک موهبت الهی بوده و الگوی تمام مسلمانان جهان است و همه باید پاسدار آن باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :