نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: زنان در پایه گذاری فعالیت های خیرخواهانه پیشرو هستند و توان و همت آنان در امور اجتماعی و مشارکت های مردمی به مراتب بیشتر از مردان است.

به گزارش تبریزمن، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از فعالیت های بشر دوستانه و خیریه بانوان مسجد قدس شهرک شهید یاغچیان تبریز با بیان اینکه زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش مهمی در فرهنگ سازی و اجرای امور در کنار سایر بخش ها برعهده دارند، افزود: زنان گام های بلندی در عرصه های مختلف و به ویژه امور خیریه برداشته اند.

وی با بیان اینکه زنان با ظرافت، دقت و حوصله بیشتری در امور خیریه شرکت می کنند، گفت: باید از توان زنان در نهادینه کردن اخلاق و فرهنگ سازی نهایت بهره برده شود.

وی افزود: انتظار می رود تا زمینه فعالیت تشکل های مردمی به ویژه در حوزه زنان و خانواده بیش از پیش فراهم شده و از بسیاری از سخت گیری ها در این راستا جلوگیری شود.

وی گفت: زنان همواره در تمامی مراحل انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در عرصه های مختلف دوشادوش مردان همراه نظام اسلامی بوده اند و توانستند انقلاب شکوهمند اسلامی را به سرانجام برسانند و پس از آن نیز با فکر و ایده های نو و مردمی برای اعتلای کشور کوشیده اند.

وی با تقدیر از اقدام های بانوان مسجد قدس شهرک شهید یاغچیان تبریز در تهیه و تدارک اسباب جهیزیه و زندگی نوعروسان نیازمند افزود: زنان بدون منت و چشمداشت برای امور عام المنفعه گام بر می دارند.

شهر تبریز با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۵ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :