زندانی در آریزونای امریکا برای بازپروری زندانیان خلافکار روش جالبی را به کار می گیرد؛ در اینجا از “اسب درمانی” برای برای ایجاد مهارت های ارتباطی مثبت و بازگشت محکومین به جامعه استفاده می شود.

به گزارش تبریزمن، “اسب درمانی” شیوه نوظهوری در امریکاست که برای درمان اختلالات شخصیتی و ارتباطی از چند سال قبل به کار گرفته شده است. کارشناسان این روش معتقداند اسب‌ها احساساتی را که انسانها می‌خواهند پنهان کنند، بازتاب می‌دهند و از سوی دیگر ارتباط حسی انسان و اسب می تواند باعث رشد توانایی ارتباطی انسان شود. این روش که پیش تر در دهه ۱۹۷۰ در فرانسه آغاز شد و از دهه ۱۹۸۰ برای کمک به معلولان ذهنی مورد استفاده قرار گرفت در مورد افراد پرخاشجو و ضد اجتماع نیز نتیجه بخش بوده است.

حال زندانی در منطقه “فلورانس” آریزونا تصمیم گرفته از این روش برای بازپروری زندانیان استفاده کند. در اینجا شماری از زندانیان که از دزدی، قاچاق مواد مخدر تا جرایم خشن و تبهکارانه باعث محکومیتشان شده می آموزند چطور اسب های سرکش را رام کنند و سوار آنها شوند. کاری که پس از پایان دوران محکومیت نیز می توانند دنبال کنند.

مقامات زندان اعلام کرده اند از زمان اجرای این طرح در سال ۲۰۱۳ تا کنون میزان بازگشت زندانیان به اعمال خلاف قانون پس از پایان دوران محکومیت به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :