در همایش تجلیل از داوطلبان سلامت کلان شهر تبریز که دیروز در تالار اندیشه تبربز برگزار شد از خدمات مستمر تعداد ۸۰ تن از داوطلبان مجتمع های سلامت تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش تبریزمن و به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، در این مراسم که با حضور مسوولان شهری و کارشناسان حوزه سلامت برگزار گردید تعداد کثیری از داوطلبان و شهروندان نیز شرکت کرده و با موضوعات مختلف درمانی و بهداشتی که مورد نیاز زندگی مدرنیته می باشد آشنا شدند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه باید زندگی سالم در دنیای مدرن را بیاموزیم گفت:هر جامعه باید خود را در برابر مسایل اجتماعی غالب محافظت نماید، لذا جامعه زمانی به پیشرفت های لازم دست می یابد که مردم، خود را داوطلب پیشرفت و توسعه اجتماعی بپندارد زیرا آنها همان عوامل مشارکت های اجتماعی مؤثر بر پدیده های زندگی هستند.

nejati-26-of-31

علیرضا رحیمی افزود:مردم باید آگاه شده و خانواده و اطرافیان خود را به سوی پیشرفت های لازم سوق دهند، بنابراین از این بُعد دنیای امروز به نتایج قابل قبولی دست یافته است و کشور ما نیز می تواند این امر را پیاده و تجربه نماید.

وی اضافه کرد:مهم ترین رکن این پدیده، زنان جامعه هستند که می توانند با احساس مسوولیت خود مشارکت قابل توجه اجتماعی را به انجام رسانند.

رحیمی در بخش دیگری از اظهارات خود به فعالیت تعداد ۱۸ باب خانه سلامت در سطح شهر تبریز پرداخت و تاکید کرد:چند باب دیگر نیز در حال احداث هستند تا به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز شهروندان بپردازند و این امر در سایه فعالیت دوره چهارم شورای شهر و تلاش های شهردار پرتلاش کلان شهر تبریز عملیاتی شده اند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در پایان سخنان خود در میان داوطلبان سلامت این شهر، اجرای موفق طرح سنجش عدالت در سلامت را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد:این طرح با مشارکت مردم و داوطلبان سلامت در نقاط مختلف تبریز با موفقیت کامل برگزار شد و همگان توانستند برگ زرینی از فعالیت های خادمان مردم را به اثبات رسانند.

nejati-19-of-31

بیماری های غیرواگیر، ۹۰ درصد از علل مرگ و میر

در بخش دیگری از این مراسم، رییس مرکز بهداشت شهرستان تبریز با اشاره به اهمیت رابطین سلامت در روند اجرایی فعالیت های این حوزه گفت:سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۴۵ از اهمیت این افراد در جهت توانمندی های عمومی مردم در افزایش سلامت جامعه خبر داد زیرا این افراد نسبت به سلامتی خود و جامعه حساس بوده و باید مورد حمایت قرار گیرند.

حسین خسروشاهی خطاب به حضار افزود:سلامتی نعمت بسیار بزرگی است و زنجیره آموزش سلامت با مشارکت گروه های مرجع مانند فرهنگیان، دانشجویان و غیره شکل می گیرد که حداقل تعداد ۵۰ خانوار اطراف خود را تحت پوشش قرار می دهند.

وی اضافه کرد:حدود ۹۰ درصد از علل مرگ و میر دنیای امروز قابل پیشگیری بوده و بیماری های غیرواگیر مانند عارضه های قلبی و عروقی را شامل می گردد که با اصلاح شیوه زندگی می توان نیمی از آنها را برطرف ساخت و شعار “استفاده از توانمندی های رابطین سلامت در بیماری های غیرواگیر” در همین راستا تعریف شده است.

خسروشاهی تاکید کرد:متاسفانه امروزه مصرف برخی از مواد غذایی شامل نمک، روغن، قند، شکر و غیره در کشور ما چند برابر بیشتر از سایر کشورهاست که باید جهت مقابله با بیماری های غیرواگیردار، ارتباطات شهروندان با مراکز درمانی و سلامت بیش از پیش افزایش یابد.

اجرای برنامه های هنری و تجلیل از داوطلبان حوزه سلامت از دیگر آیتم هایی بود که زینت بخش این همایش گردید و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :