زنگ نمادین آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس روز اول مهرماه هم زمان با هفته دفاع مقدس با عنوان “زنگ مهر، زنگ مقاومت”  به دست نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نواخته شد.

به گزارش تبریزمن، در این مراسم که امروز در دبیرستان دکتر موحد تبریز برگزار گردید معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل آموزش و پرورش استان، شهردار منطقه، مدیران آموزشی و تعدادی از مربیان این واحد آموزشی حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه موضوع علم و ایمان در نخستین سوره های نازل شده قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است گفت:این موضوع نشان می دهد که انسان می تواند با استفاده از دو رکن علم و ایمان به سوی سعادت حرکت نماید، لذا این دو عامل انسان را از تخلف باز می دارد و اگر در جامعه ناهنجاری هایی شکل می گیرد به طور حتم ایمان ها سست شده اند.

آیت الله محسن مجتهد شبستری ادامه داد:علم و ایمان در کلام پیامبر و ایمه اطهار آمده است به طوری که اگر مدارس ما، اسلامی باشند آینده کشور تضمین خواهد شد زیرا ایران باید به اسوه و الگویی برای سایر کشورها در حوزه های مذکور تبدیل گردد که دین ما در زمینه فراگیری علم و دانش و نیز حفظ ایمان تاکیدات فراوانی دارد.

IMG_5792

وی همچنین خطاب به دانش آموزان حاضر در مراسم صبحگاه افزود:اگر می خواهید در آینده، زندگی مفیدی داشته باشید در اوقات فراغت خود به جای مشغول شدن با موبایل و بازی های کامپیوتری و سیر در اینترنت، به مطالعه کتب درسی یا دیگر کتاب های مفید بپردازید که البته در این میان نقش سازنده اولیا و مربیان در راستای هدایت گری آینده سازان کشور بسیار قابل توجه می باشد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز ضمن قدردانی از تلاش های مسوولان و مدیران آموزش و پرورش استان برای آماده سازی مدارس و مراکز آموزشی سطح استان جهت پذیرایی از دانش آموزان افزود:خوشبختانه امروزه ادعا داریم که در مناطق مختلف استان مان هیچ نوجوان و جوانی خارج از سیستم آموزشی نیست بلکه حتی روستاهایی وجود دارند که به خاطر تنها یک دانش آموز به فعالیت می پردازند زیرا تحت پوشش قرار دادن آینده سازان وطن هدف اصلی ماست.

اسماعیل جبارزاده سپس یک تشکر دیگر هم از حمایت خیرین مدرسه ساز آذربایجانی جهت ورود به حوزه علم و دانش به عمل آورد و اضافه کرد:جایگاه مجموعه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بین سایر استان های کشور از رتبه قابل قبولی برخوردار است و لذا در سال تحصیلی جدید که وارد مرحله پساتحریم شده ایم و موقعیت جدیدی از انقلاب را تجربه می کنیم باید دانش آموزان نیز در حفظ مبانی انقلاب و مقابله با تهاجم فرهنگی کوشا باشند زیرا اکنون جنگ ما با استکبار، پشت خاکریزها نیست بلکه مدارس خاکریزهایی هستند که با انجام انتظارات انقلابی شاهد ایرانی آباد، آزاد و یارای رقابت با سایر ممالک خواهیم بود.

IMG_5788

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم با ذکر این نکته که  امروز حدود ۶۰۰ هزار دانش آموز در ۳۲ هزار کلاس درس و ۸ هزار و ۵۰۰ مدرسه به آموختن علم و دانش مشغول می شوند افزود:مهر ماه در اذهان ما تداعی گر رشادت های دلیرمردانی است که با فداکاری های خود آرامش را به میهن مان ارمغان آوردند و لذا با بازگشایی مدارس و آغاز بهار علم و فرزانگی، بار سنگینی بر دوش معلمان گذاشته می شود تا تبیین فرهنگ تداوم راه شهدای جنگ توسط دانش آموزان انجام گیرد.

جعفر پاشایی ادامه داد:شعار امسال هم با انگیزه و تدبیر خاص به سوی ارتقای کیفیت آموزشی پیش می رود زیرا وظیفه خود می دانیم که تأمین کننده این اصل مهم برای قشر آینده ساز باشیم لذا تجهیز و تکمیل مدارس در دستور کار این مجموعه قرار گرفته تا باز هم شاهد درخشش دانش آموزانی باشیم که رتبه های اول رویدادهای علمی را کسب کرده و افتخارآفرینی می کنند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم پیام علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید توسط حجت الاسلاموالمسلمین محمدیان، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی این وزارتخانه قرایت گردید.

در آغاز این پیام، وزیر آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه شهدای معلم، نهاد آموزشی را اصلی مهم در رشد ملت ها دانسته که سهمی بی بدیل داشته و طبق منویات رهبر معظم انقلاب، آینده کشور در گرو سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تعلم تضمین می گردد.

در بخش دیگری از این پیام نیز آمده است:سیستم آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با همکاری همگانی در راستای توصیه های رهبری، ساماندهی سیستم آموزشی و سیاست های ارتقای آموزشی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد.

علی اصغر فانی در خاتمه پیام خود، معلمان را اصلی ترین افراد جامعه در توسعه و بسط حوزه فرهنگی کشور قلمداد کرده است.

IMG_5759


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :