به گزارش تبریزمن، حسین دشتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با جمع آوری بیش از ۳۱۵ میلیارد ریال زکات در سال ۹۳ رتبه سوم کشوری را کسب کرد و نسبت به سال ۹۲ چهار پله جایگاه خود را ارتقاء داد.

وی افزود: میزان زکات جمع آوری شده در استان نسبت به سال گذشته ۱۷۰ درصد افزایش یافته است.

دبیر شورای زکات استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: تهیه برنامه جامع فرهنگ سازی، اجرای دوره آموزشی برای بیش ۳ هزار و ۷۰۰ نفر کشاورز و عامل زکات، استفاده از ظرفیت تبلیغی روحانیون و اعزام ۴۰۰ مبلغ به مناطق دورافتاده و محروم و همچنین تبلیغات مناسب عامل رشد جذب زکات در سطح استان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اظهار داشت: زکات جمع‌آوری شده از کشاورزان و مردم خیراندیش استان با نظارت عاملان زکات اعم از معتمدین مردمی در روستا‌ها، شوراهای اسلامی، هیات امنای مساجد و دهیاران منحصراً در پروژه‌های عمرانی عام المنفعه و رسیدگی به امور محرومان مناطق جمع آوری شده، هزینه شده است.

دشتی با بیان اینکه اگر پرداخت زکات در جامعه نهادینه شود شاهد فقر و افراد محروم نخواهیم بود خاطرنشان کرد: زکات جمع آوری شده صرف امور عام المنفعه، ساخت مسجد، خانه عالم درمان، تحصیل، جهیزیه و مسکن نیازمندان و محرومان و یا ساخت پروژهای عمرانی می‌شود.

دبیر شورای زکات آذربایجان شرقی اظهار داشت: زکات از مهم‌ترین فرایض دینی است که با احیای آن می‌توان گام‌های بلندی در راستای رفع محرومیت از خانواده‌های نیازمند و عمران مناطق محروم برداشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :