حسین جابری انصاری که برای یک سفر کاری به آذربایجان شرقی سفر کرده است،روز سه شنبه در یادداشتی به توصیف تبریز، مرکز استان از زوایه دید خود پرداخت و نوشت: ‘یک حرف از هزاران؛ تبریز، تبریز زیبا و مثال زدنی’.

به گزارش تبریزمن، در یادداشت سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره تبریز آمده است: عصر دوشنبه وارد تبریز شدم و تا صبح پنج شنبه در این دیار زیبا که پاره تن ایران است خواهم ماند؛ سه شنبه یک سخنرانی در دانشگاه تبریز درباره سیاست خارجی ایران در مرحله پسابرجام دارم و چهارشنبه نیز در افتتاحیه کنگره شیخ محمود شبستری، عارف بزرگ و صاحب اثر ماندگار گلشن راز، از سیاست و عرفان و رازآلودگی روابط آنها با یکدیگر سخن خواهیم گفت.

یک نشست مطبوعاتی و مجموعه ای از دیدارها با مسئولان استان و بازدید از مراکز فرهنگی تاریخی تبریز در برنامه ام پیش بینی شده است. دیشب توفیق این را داشتم که پس از سال ها در پارک زیبای ائل گلی یا همان شاهگلی تبریز قدم بزنم و مسحور زیبائی های آن شوم.

در دفتر یادبود پارک چند جمله ای نوشتم که به مثابه ادای دینی به تبریز پرشکوه و تبریزیان عزیز در ذیل این نوشته آن را منتشر می کنم بمنه و کرمه.

فرصت دیدار از پارک زیبای ائل گلی فرصت مغتنمی برای مشاهده زیبائی های مثال زدنی تبریز زیباست.

تبریز که جزء جدانشدنی ایران بزرگ و تاریخ عظمت های ملت ایران است به راستی احترام هر ناظری را برمی انگیزد.

به تبریز و تبریزیان عزیز سلام و درود می فرستم و امیدوارم با مدیریت درست مدیران تلاشگر تبریز و استان آذربایجان، تبریز همچنان سرافراز و مثال زدنی باقی ماند و شکوفاتر در مسیر پیشرفت و آبادانی حرکت کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :