مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استان به طور کامل آماده برگزاری انتخابات در روز جمعه هفتم اسفند است.

به گزارش تبریزمن، «محمد سربخشیان» با اشاره به ۲۵ فرآیند انتخابات، گفت: همه فرآیندها به غیر از مرحله رأی‌گیری به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی افزود: سخت‌افزارهای مورد نیاز به تعداد شعب اخذ رأی در استان فراهم شده و قطعات الکترونیکی پشتیبان برای مواقع اضطراری نیز پیش‌بینی شده است.

سربخشیان از برگزاری مانوری در سراسر کشور خبر داد که در آن، زیرساخت‌های فناوری و الکترونیکی به‌طور کامل مورد آزمایش قرار گرفته و آمادگی‌های لازم اتخاذ شد.

مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی هم‌چنین از توزیع دستگاه‌های احراز هویت در تعدادی از شعب اخذ رأی استان برای نخستین بار خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها قابلیت احراز هویت افراد با استفاده از کارت ملی آن‌ها را دارد.

به گفته وی، افزایش پهنای باند شبکه فیبر نوری فرمانداری‌های استان از ۱۰ به ۳۰ مگابایت، تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و آموزش ۳۱۰۰ نفر کاربر کامپیوتر از دیگر اقدامات کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات بوده است.

سربخشیان یادآور شد: وضعیت ارتباطی همه شعب اخذ رأی از طریق سامانه جامع انتخابات رصد می‌شود و تاکنون مشکل خاصی در این زمینه گزارش نشده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :