مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: زیرساخت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس فراهم است و کمبودی وجود ندارد.

 به گزارش تبریزمن، اکبر ترکان روز سه شنبه در جریان آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از ۴۳ طرح عمرانی، تجاری و خدماتی منطقه آزاد ارس گفت: با جذب سرمایه گذاری های جدید سرعت رشد و رونق این منطقه افزایش یافته است.

وی از طراحی ۱۰ دهکده ساحلی در امتداد رود ارس خبرداد و گفت: ساخت هر یک از این دهکده ها با معماری خاص گردشگری منطقه را متحول می کند.

ترکان با تاکید بر احداث فرودگاه ارس گفت: با راه اندازی خطوط مستقیم پروازی به این منطقه شاهد رونق گردشگری در این منطقه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه منطقه ای در فاصله ۳۵ کیلومتری جلفا برای احداث فرودگاه ارس پیش بینی شده است، بر ضرورت جانمایی مناسب برای احداث این فرودگاه در منطقه ای نزدیکتر تاکید کرد.

ترکان با تاکید بر استفاده از استعدادهای برجسته اقتصادی برای شکوفایی منطقه، پیشنهاد کرد: انجمنی برای استعدادیابی در این منطقه تشکیل شود.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس هم با اعلام اینکه بیش از دو میلیون متر مربع ساخت و ساز تجاری در این منطقه صورت گرفته است، گفت: تا کنون ۸۰۰ واحد صنفی به بهره برداری رسیده و به گردشگران و مردم منطقه خدمات می دهد.

محسن خادم عرب باغی از اجرای یکهزار و ۶۵۰ هکتار درختکاری در این منطقه در آستانه نوروز خبرداد.

منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در شمال استان آذربایجان شرقی در حاشیه رود ارس و همجواری با کشورهای جمهوری آذربایجان و نخجوان واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :