نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: تقویت زیرساخت های گردشگری و توسعه امکانات رفاهی و تفریحی برای ایجاد نشاط و شادی در شهروندان لازم است.

به گزارش تبریزمن، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی روز چهارشنبه در بازدید از روند پیشرفت طرح های عمرانی تفرجگاه تفریحی – زیارتی عون بن علی، اظهار کرد: مکان های پوشیده از جنگل و درخت و فضای سبز، بهترین مکان برای تفریح و گذران اوقات فراعت هستند.

وی با تاکید بر تقویت زیرساخت های گردشگری و اهمیت توسعه امکانات تفریحی در منطقه، بیان کرد: وجود فضای سبز، درختان و جنگل ها می تواند محیط زیست را در چشم اندازها، فرحناک جلوه دهد و ضمن شادابی مردم، موجب افزایش عمر انسان ها می شود.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری به روایتی از امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد و گفت: سه چیز، چشم آدمی را جلا می دهد، نگاه کردن به درختان و مزارع سرسبز و جنگل ها، نظر کردن به آب جاری و نظر کردن به چهره نیکو.

وی با بیان اینکه حضرات معصومین (ع) همواره مسلمانان را به بازپروری و احیای طبیعت از جمله اراضی و جنگل ها، تشویق و ترغیب می کردند، ادامه داد: در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده که هر مسلمانی که درختی بکارد، یا زراعتی کند، که از آن پرندگان و انسان ها و یا حیوانی بهره مند شوند، چنین کاری برای او صدقه محسوب می شود.

وی افزود: در جای دیگر پیامبر فرمودند: هر کس درختی بکارد و از آن حفاظت کند تا ثمر دهد، خداوند به اندازه ثمره آن، به وی پاداش خواهد داد.

آیت الله هاشم زاده هریسی با بیان اینکه در آموزه های اسلامی به آبادانی و حفظ زمین بسیار توصیه شده است، گفت: تا جایی که داشتن بهترین یادگار و صدقه جاریه در پرتو پرداختن به آبادانی زمین است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :