جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت: زیرساخت پیشرفت و توسعه و تعالی، امنیت است و اگر این عنصر اساسی در جامعه نباشد، امکان موفقیت و تحصیل نیز وجود نخواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ علی قادری در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ورزشی شهدای دانشجو در تبریز اظهار کرد: شهدا در همه‌ی محافل ناظر و شاهد ما هستند و علت اینکه ملت ما همیشه لبیک گوی شهدا هستند، ریشه در معنویات و فضیلت‌های انسانی دارد.

وی افزود: دیدگاه معنوی به منزلگاه والای شهدا نزد پروردگار اشاره دارد و در قرآن کریم نیز به کررات به جایگاه برتر و رفیع شهیدان و پرهیزگاران اشاره شده است.

وی با استناد به چند آیه از قرآن کریم گفت: شهدا زنده هستند و نزد پروردگار روزی داده می‌شوند و برترین افراد نزد خدا، باتقواترین آن‌ها محسوب می‌شود و شهیدان نیز همگی در زمره‌ی این افراد قرار دارند.

سرهنگ قادری عنوان کرد: شهدا به منزله‌ی قلب تپنده و شمع تاریخ هستند و روشنی بخش کشور و دلیل پویایی آن به شمار می‌آیند.

وی با اشاره به بعد انسانی ارج نهادن به شهدا گفت: فارغ از اعتقاد و مذهب، شهدا از نظر ارزش‌های اخلاقی، از بهترین سرمایه و جان خود چشم پوشیده و درس ایثار و شهادت بر همگان دادند و امنیت حاکم بر کشور را مدیون خون پاک و مقدس شهدا هستیم.

وی در خصوص شهادت و شهیدان گفت: شهدا با انتخاب آگاهانه دست به جانفشانی و ایثار زده و مقدمات آسایش مردم را فراهم آوردند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت: بدون شک بین کسانی که به مرگ طبیعی از دنیا می‌روند با کسانی که با معرفت دست به این انتخاب آگاهانه زده و شهادت را برمی‌گزینند، در نزد خدا تفاوت بسیاری است.

وی با اشاره به شهیدان دانشگاه‌های تبریز گفت: این شهدا در عرصه‌ی دین، اخلاق و سیاست در راستای تحقق آرمان‌های الهی فعال بودند و در راه پاسداری از آرمان‌هایشان نیز تا پای جان ایستادند.

گفتنی است اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ورزشی شهدای دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شهید شایانمهر دانشکده‌ی پزشکی تبریز و با تجلیل از برگزیدگان و عوامل اجرایی جشنواره برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :