مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از احداث آشپزخانه های مرکزی برای بهبود وضعیت تغذیه زائران ایرانی در شهرهای زیارتی عراق خبر داد و گفت: وضعیت اقامت زائران نسبت به قبل بهتر شده است.

به گزارش تبریزمن، محسن نظافتی در مورد اعزام زائران به عتبات افزود: در حال حاضر سالانه امکان اعزام یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر به عتبات عالیات عراق وجود دارد و خود زائران، تاریخی که تمایل به اعزام دارند را انتخاب می کنند.

وی در مورد مراکز اقامتی این کشور افزود: در حال حاضر وضعیت مراکز اقامتی کربلا مناسب است اما در برخی از شهرهای زیارتی هنوز هتل درجه یک نداریم و بر اساس ساماندهای انجام شده امکان اقامت را برای زائران ایرانی در ۳۸۰ هتل در کربلا، نجف و کاظمین فراهم کرده ایم.

وی به بهداشت و درمان زائران در امکان زیارتی اشاره کرد و اظهار داشت: از لحاظ درمانی، نیروهای هلال احمر خدمات مناسبی را به زائران ارئه می دهند و بهداشت نیز نسبت به قبل بسیار بهتر شده و از نظر پخت غذا نیز با ایجاد آشپزخانه مرکزی توانسته ایم خدمات نسبتا مناسبی را ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته تمام هتل های این چند شهر زیارتی را سم پاشی کرده ایم گفت: عراق با توجه به مشکلاتی که داشته از ایران لحاظ خدمات، بهداشت و اقامت عقب تر است اما باز هم ما توانسته ایم با هماهنگی های انجام شده با مقامات این کشور خدمات قابل قبولی را به زائران ارائه دهیم.

به گفته نظافتی سرمایه گذاری هایی که در بخش خصوصی در کربلا می شود چند برابر نجف است به همین دلیل وضعیت این شهر نسبت به نجف بهتر است. به همین دلیل در اسکان زائران در نجف با مشکلاتی نیز مواجه هستیم که امیدوارم رفته رفته بتوانیم برطرف شود.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از ساخت آشپزخانه مرکزی (ابوتراب) در کربلا خبر داد و گفت: در نجف نیز شش ماه قبل احداث آشپزخانه مرکزی را کلنگ زدیم که امیدواریم بتوانیم در ارائه خدمات تغذیه به زائران با ساخت این آشپزخانه ها بهتر از قبل عمل کنیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :