مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی گفت: نیروگاه برق ۸۶۰ مگاواتی سیکل ترکیبی توسط یک شرکت بلژیکی با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری ساخته می‌شود.

به گزارش تبریزمن، رضا حسینی ظهر امروز در جلسه هماهنگی احداث نیروگاه برق در مراغه اظهار داشت: این نیروگاه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و با سرمایه‌گذار کلی شرکت خارجی ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این نیروگاه با تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شود، افزود: مصرف آب این نیروگاه در هر ثانیه کمتر از یک لیتر و یک پانزدهم مصرف آب نیروگاه تبریز خواهد بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان‌شرقی افزود:  آغاز ساخت این نیروگاه نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرای شهرستان برای تامین زمین و صدور مجوزهای لازم است.

حسینی افزود: اگر مسئولان مراغه در این ارتباط تلاش جدی داشته باشند، عملیات اجرایی این طرح همزمان با نیروگاه ترکیبی شهرستان میانه آغاز می‌شود.

به نقل از خبرگزاری فارس، وی، احداث این نیروگاه را اقدامی زیربنایی برای توسعه صنعت و واحدهای تولیدی و خدماتی مراغه اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این نیروگاه، مشکلی در تامین برق ۶۰ سال آتی مراغه وجود نخواهد داشت.

فرماندار مراغه نیز در این جلسه اشتغالزایی این طرح را یک هزار نفر اعلام کرد.

ظفر محمدی افزود: به زودی زمین و مجوزهای لازم برای ساخت نیروگاه در اختیار شرکت بلژیکی قرار می‌گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :