به گزارش تبریزمن، عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: وادی رحمت در حالی امن ترین منطقه شهر تبریز به حساب می آید و مردگان در آنجا دفن شده اند که ساخت و سازهای اصلی شهر بر روی گسل صورت می گیرد.

علی شیاری  با اشاره به انتخاب خیابان دو کمال واقع در باغمیشه تبریز برای استقرار دائمی شورای شهر و احداث پارلمان در منطقه گسل و زلزله خیز اظهار داشت: متاسفانه رای اکثریت اعضا بر استقرار محل دائمی شورا در این خیابان واقع در روی گسل اصلی تبریز است.

وی افزود: منطقه باغمیشه اصلی ترین مسیر گسل تبریز است اما متاسفانه در حال حاضر اکثر ساخت و سازهای چند مرتبه ای در این منطقه انجام می شود.

این عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز همچنین با اشاره به ساخت و ساز برج ۳۵ طبقه ای در میدان شهید فهمیده تبریز که تصریح کرد: در این منطقه زمین به ارتفاع ۱۵ متر خاک برداری شده و ساختمان های بلند مرتبه در حالی ساخته می شود که این منطقه روی خط اصلی گسل تبریز قرار دارد.

وی با بیان اینکه نباید اشتباهات گذشتگان را تکرار کنیم و محل دائمی پارلمان شورای شهر را در نقطه مرگ صد در صدی تبریز ساخت و ساز کنیم، تاکید کرد: احداث پارلمان در پشت لاله پارک تبریز شایسته مقام شورا نیست.

شیاری تصریح کرد: با چنین اقداماتی برخی از نمایندگانی که درصد بالایی از آرای انتخاباتی خود را از حاشیه نشینان کسب کرده اند، محل دسترسی شورا را به اهالی دورتر می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :