مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی کشور از استقراض ۸۰۰ میلیارد تومانی این سازمان در سال ۸۸ خبر داد .

 به گزارش تبریزمن، سید تقی نوربخش در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه کارفرمایان و بیمه شدگان، کارفرمایان و صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: میزان پرداختی این سازمان در سالجاری به ازای هر ماه در قبال تعهدات خود، ۵۲۰۰ میلیارد تومان تا ۵۳۰۰ میلیارد تومان است که این رقم تقریبا یک‌و‌نیم برابر پرداختی در طرح هدفمندی یارانه‌هاست.

وی میزان پرداختی این سازمان در سال ۹۱ و در دولت گذشته را ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و از افزایش بیش از دو‌برابری پرداختی این سازمان در قبال تعهدات خود خبر داد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی، بار دولت نیست و یار دولت است، اظهار کرد: این سازمان بدون اینکه ریالی از بودجه‌های دولتی استفاده کند، اقدام به پرداخت‌های مربوط به تعهدات خود می‌کند.

نوربخش با انتقاد از برخی اقدامات و سیاست‌های غلط مدیریتی دولت گذشته گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات، این سازمان در دولت گذشته  و در سال ۸۸ نیز مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان از بانک رفاه کارگران استقراض کرده است.

 وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و اتخاذ سیاست های مناسب مدیریتی در سازمان تامین اجتماعی؛ حتی یک روز، پرداخت مستمری مستمری‌بگیران به تاخیر نیفتاده است، گفت: در طول شش ماهه نخست امسال نیز اگر سازمان تامین اجتماعی نبود، حتی اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز با مشکلاتی مواجه می شد.

وی همچنین با اشاره به افزایش تولید و صادارت نفت در دولت تدبیر و امید و همچنین بازگشت پول حاصل از فروش آن به کشور گفت: در مقایسه با دولت گذشته، این میزان فروش نفت و میعانات گازی، افزایش بیش از دو‌و‌نیم برابری را نشان می دهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به کسانی که می‌گویند علی رغم افزایش تولید و صادرات نفت، هیچ تفاوتی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نشده است اظهار کرد: متاسفانه کاهش شدید قیمت نفت در این دولت، باعث کوچک جلوه دادن اقدامات و فعالیت‌های ارزشمند این حوزه شده است.

نوربخش در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: از ۶۳۰۰ شغل ایجاد شده در کشور در سال های گذشته، بیش از ۱۲۰۰ مورد مشمول قواعد مربوط به قانون سخت و زیان آور بوده است ولی در این دوره از مدیریت سازمان و بر اساس تصویب شورای حفاظت کار، این تعداد به ۱۳ مورد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به برخی از مشکلات مربوط به بیمه قالیبافی در کشور از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواست که بیش از پیش و در راستای تامین منافع قالیبافان واقعی، نقش آفرین باشند و اظهار کرد: طرحی در سازمان تامین اجتماعی و با محوریت تامین نقدینگی به قالیبافان در دست بررسی و تدوین است که در مراحل پایانی قرار دارد.

وی همچنین عنوان کرد: تراز صندوق بیمه بیکاری نیز بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال در این دروه مثبت شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :