مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز همزمان با فرا رسیدن مهرماه از اجرای برنامه های گلکاری و کاشت نهال در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مهندس محمدحسین حسن زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: مناسب سازی محوطه مدارس، توزیع بذرهای درختان در بین دانش آموزان  و اقداماتی که باعث می‌شود دانش آموزان محیط مدرسه را به یک محیط پرنشاط و سبز تبدیل کنند در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت فضای سبز در زندگی بشری،  خواستار تغییر  نگرش شهروندان در مورد طبیعت شده و  افزود: دید ما به فضای سبز باید مثبت و مهر ورزانه باشد و شهروندان در راستای توسعه فضای سبز محیط پیرامون خود نقش بسزایی دارند و از سوی دیگر همکاری دانش آموزان با معلمان خود برای تبدیل یک بذر به درختی تنومند در آینده شهرمان تبریز حتما تاثیرگذار خواهد بود.

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه بهره‌مندی از فضای سبز مناسب و زندگی در محیطی آرام و بی دغدغه موجب رشد فکری و روحی کودکان می‌شود، اظهار داشت: وی با بیان اینکه مسئولیت نگهداری از فضای سبز شهری تنها بر عهده یک ارگان نیست و نیازمند مشارکت همه شهروندان است و در این راستا نقش شهرداران مدارس جهت آبادانی این فضاها قابل توجه است.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز بر ضرورت افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به اهمیت و نقش فضای سبز در زندگی شهری تأکید کرده و افزود: باید همه شهروندان و به خصوص دانش آموزان برای حفظ و نگهداری فضای سبز مشارکت جدی نمایند .

به گفته‌ی وی، دانش آموزان به عنوان نسل جدید شهروندان باید در کنار نهادهای مسئول جهت توسعه فضای سبز و نگهداری از آن برای آیندگان کوشا باشند و در این بین نقش شهرداران مدارس بسیار چشمگیر است.

گفتنی است، در طرح استقبال از مهر و آغاز سالتحصیلی جدید، دانش آموزان مدارس مختلف در مناطق ۱۰ گانه تبریز با گلکاری و کاشت نهال پاییزی سبز را در محیط های آموزشی رقم می زنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :