معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: با افزایش تعداد قطارهای فعال در فاز یک، ساعت فعالیت آن نیز افزایش خواهد داشت و سرفاصله قطارها به  ۷ دقیقه خواهد رسید.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا با بیان این مطلب اظهار داشت:  تاکنون ۴ رام قطار برای استفاده در فاز یک مترو تبریز خریداری شده که ۳ رام در فاز یک مورد بهره‌برداری قرار گرفته و بر اساس برنامه، قرار است این قطارها به ۶ رام افزایش یابد.

وی با اشاره به افتتاح فاز نخست از خط یک مترو این شهر در شهریور افزود: پیش‌بینی می‌شود که فاز دوم، اواخر سال آینده به مرکز شهر وصل شده و کل ۱۸ کیلومتر خط یک تا سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تبریز با اظهار امیدواری نسبت به این‌که فازهای ۲ و ۳ از خط یک، تا سال ۹۶ به پایان برسد، متذکر شد: به‌ تازگی، اعتبارات مناسبی از سوی شهرداری در مقایسه با اعتبارات دولتی به مترو اختصاص پیدا کرده که باعث پیشرفت کار شده است و مدیریت مترو توانسته از این بودجه در راستای تامین ناوگان، تکمیل ایستگاه‌ها و ریل‌گذاری استفاده کند.

وحیدکیا با اشاره به آغاز به کار ساخت خط ۲ و پیشرفت فیزیکی حدود ۱۰درصدی این بخش اضافه کرد: برای خط ۳ نیز در حال مذاکره با بخش خصوصی هستیم تا بتوانیم پروژه را به صورت BOT با مشارکت بخش خصوصی اجرا کنیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تبریز، گفت: در برنامه داریم خط ۴ را به صورت تراموا، از منابع مالی شهرداری اجرا کنیم که در صورت اجرایی شدن این کار، هزینه کمتری نسبت به مترو خواهد داشت. با توجه به پیگیری‌های چند ساله، امیدواریم در ماه‌های آینده بتوانیم ساخت نخستین خط تراموا را آغاز کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :