در روزهای گذشته خبر جوایز فیلم فروشنده اصغر فرهادی موجب شادی بسیاری از هم‌میهنمان شد.

به گزارش تبریزمن، گویا امسال، سالی است که روزهای خوشی در سینما خواهیم داشت. امسال فروش فیلم‌ها در نوروز هم بسیار خوب بود و وضعیت کلی سینما، جانی دوباره گرفته است. اما در کنار این‌همه اخبار خوب بیاید نگاهی به وضعیت چند سالن سینمای تبریز بیندازیم.

کلان شهر تبریز حالا فقط شش سالن سینما دارد. با بررسی تک‌تک این سالن‌ها به این نتیجه می‌رسیم که از این شش سالن فقط یک سالن آن‌هم سینما ناجی است که از حداقل استانداردها برای یک سینمای خوب برخوردار است.

البته بماند که وضعیت سالن انتظار این سینما به‌هیچ‌وجه مناسب نیست و اگر در سالن مجاور این سینما هم برنامه‌ای پرمخاطب در جریان باشد هم سالن بسیار شلوغ می شود و هم  پارکینگ این سینما که محوطه مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن است ،به‌هیچ‌وجه جوابگوی تماشاگران نیست.

اما وضعیت دیگر سالن‌ها چنان آشفته و بی‌دروپیکر است که سینما ناجی در بین آن‌ها یک سینمای ممتاز جلوه می‌کند.

سینما ۲۹ بهمن دو سالن دارد و سالن اول و بزرگ‌ترش در سال‌های گذشته با تعویض سیستم صدا و تصویرش اوضاع بهتری پیداکرده و حداقل دیالوگ‌ها شنیده می‌شود.

اما در این سالن هم وضعیت صندلی‌ها اسفناک است. البته صندلی‌های این سینما در مقایسه با دیگر سالن‌ها بسیار مجلل جلوه می‌کند. سالن شماره دو این سینما هم ازنظر صدا و تصویر وضعیت مطلوبی ندارد.

پرده این سینما کوچک‌تر از حد استاندارد است و معمولاً آپاراتچی‌های محترم حوصله تنظیم کادر فیلم‌ها را ندارند و فیلم‌ها باکیفیت نامطلوب پخش می‌شود. سینما فلسطین هم عملاً نصف صندلی‌هایش غیرقابل استفاده است و وقتی وارد سالن می‌شویم گویی سوار ماشین زمان شده‌ای و به چند دهه قبل‌تر بازگشته‌ای.

این وضعیت در سینما انقلاب و فرهنگیان به‌مراتب بدتر هم است. در سالن سینما فرهنگ شما می‌توانید تعدادی موش در ابعاد گربه هم ملاحظه فرمایید که همزمان با پخش فیلم از بین تماشاگران عبور می‌کنند.

البته تنها شانسی که در سینما فرهنگ دارید این است که صندلی‌ها به‌شدت از خود صدای جیرجیر تولید می‌کنند و همین صدا باعث می‌شود که موش‌های بافرهنگ چندان در زیر پاهای شما نایستند. البته از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی این سینماها هم چیزی نمی‌نویسم چراکه همه واقفند که این سیستمها در تابستان و زمستان برعکس عمل می‌کنند.

در زمستان‌ها یخ می‌زنید و در تابستان از گرما تلف می‌شوید.

شهرام شهنازیان – هفته نامه رزق


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :