نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: در پرتو توجهات حضرت ولی عصر (عج) و عنایات مقام معظم رهبری در کلیه امور، بهار جدید تعلیم و تربیت نوید بخش پیشرفت همه جانبه کشور و گسترش دین اسلام است.

به گزارش تبریزمن،  آیت الله محسن مجتهد شبستری روز پنجشنبه با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه ها اظهار کرده است: دین مبین اسلام پایه گذار علم و دانش بوده و فرا گرفتن علوم جزو فرایض دینی است و جمهوری اسلامی ایران باید متبلور اسلام واقعی بوده و برای سایر کشورهای جهان اسوه و الگو باشد.

وی یادآور شده است: بدیهی است که در جهان امروز نهاد تعلیم و تربیت در تعالی، رشد و پیشرفت همه جانبه ملت ها سهم اساسی و بی بدیل، در فرهنگ اسلامی والاترین جایگاه را دارد.

آیت الله مجتهد شبستری خاطرنشان کرده است: به درستی که رهبر معظم انقلاب این نهاد را کانون اساسی برای خلق دنیای آینده خوانده و آینده کشور و هم چنین دنیای ما را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش و هزینه کردن در آن را سرمایه گذاری و منشاء نتایج مضاعف می دانند.

وی در این پیام متذکر شده است: بی تردید موفقیت های حاصل شده در سنوات تحصیلی گذشته در عرصه تعلیم و تربیت ثمره تلاش شما معلمان و دانش آموزان می باشد و امید است این توفیقات در سال تحصیلی جدید نیز نصیب شده تا شاهد شکوفایی بیشتر علم و دانش و تهذیب اخلاق و معنویت برای نونهالال عزیز دانش آموز بوده باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :