مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته ۴۰ کودک خیابانی در استان شناسایی و به بهزیستی معرفی شدند.

به گزارش تبریزمن، محسن ارشدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این کودکان توسط نیروی انتظامی و دادگستری جمع آوری و به مراکز آموزشی و نگهداری بهزیستی معرفی می شوند.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد کودکان خیابانی دارای خانواده هستند و در مرحله اول این کودکان و سپس خانواده های آنها توسط مددکاران اجتماعی این اداره کل مشاوره های لازم ارائه می شود تا به خانواده و ادامه تحصیل بازگردند.

ارشدزاده گفت:همچنین ۱۱ هزار زن سرپرست خانوار دارای ۶۰۰ فرزند دانشجو و دو هزار و ۲۰۰ دانش آموز تحت پوشش این اداره کل هستند.

وی اظهار کرد: ۷۸۹ خانواده دارای فرزند چند قلو با یک هزار و ۴۵۴ قل خدمات مستمر و غیرمستمر از بهزیستی استان دریافت می کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۰۰ نفر از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش این اداره کل قرار دارند، گفت: یک هزار و ۴۵۰ نفر از این کودکان به خانواده های نزدیک تحویل و ۳۵۰ نفر نیز در ۲۳ خانه بهزیستی نگهداری می شوند که از این تعداد ۹۶ نفر دانشجو و یک هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز هستند.

وی از شناسایی و پوشش ۲۰ نفر بیمار اختلال هویت جنسی در استان خبر داد و گفت: برای درمان و بهبود اختلالات هویتی این افراد، ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض عمل جراحی اعطا می شود.

ارشد زاده گفت: یک هزار و ۸۰۰ مهد کودک شهری و روستایی در استان وجود دارد که برای ۵۰ هزار کودک زیردبستان خدمات ارائه می دهند و ۲۰ آدینه مهد نیز برای نگهداری کودکان در کنار ستادهای اقامه نماز جمعه راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: ۱۶۰ هزار معلول در استان شناسایی شده که از این تعداد ۶۲ هزار نفر خدمات مستمر بهزیستی و ۹۸ هزار نفر خدمات موردی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: ۳۶۵ هزار سالمند در استان وجود دارد که از این تعداد چهار هزار و ۵۰۰ نفر خدمات مستمری از این اداره کل دریافت می کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال گذشته برای ۷۷ هزار نفر مشاوره و خدمات روان شناختی ارئه شده است، گفت: چهار هزار و ۴۰۰ پرونده طلاق نیز مورد مشاوره قرار گرفت که ۱۰ درصد آن ها منجر به سازش شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :