معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سامانه بارشی که از روز سه شنبه استان را تحت تاثیر قرار داده در زمان حاضر از استان خارج شده ولی سرمای ناشی از فعالیت این سامانه تا فردا در منطقه حاکم خواهد بود.

به گزارش تبریزمن، محمد اشجعی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه موجب بارش باران و برف در بیشتر نقاط استان شد، گفت: بیشترین بارش در ۲۴ ساعت گذشته از سراب به میزان ۹٫۴ میلی متر گزارش شد.

وی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای تبریز در سراب به هفت درجه سانتی گراد زیر صفر رسید، افزود: دمای هوای تبریز هم در سردترین زمان چهار درجه سانتی گراد زیر صفر بود.

اشجعی با اعلام اینکه دمای هوای تبریز در زمان حاضر ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر است، گفت: نسبت به زمان مشابه روز گذشته چهار درجه گرمتر شده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از فردا به تدریج دمای هوای استان افزایش می یابد.

آذربایجان‌شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم‌بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه‌خشک به حساب می‌آید.

آب و هوای این استان به‌ طور کلی سرد و خشک است ولی به‌ علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد‌های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان‌های سبلان در شرق، سهند درغرب و جنوب غربی، رشته کوه‌های قره‌داغ درشمال، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال‌شرق استان قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :