رئیس امور موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از برگزاری موفق نخستین نشست تخصصی امنای اموال تاریخی – فرهنگی و هنری شمال‌غرب کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مهدی بزازدستفروش اظهار داشت: نخستین نشست تخصصی امنای اموال فرهنگی – تاریخی و هنری با هدف بررسی سامانه جامع اموال منقول فرهنگی کشور در سطح منطقه شمال‌غرب ۳۱ شهریور ماه در سالن اجتماعات موزه آذربایجان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: سامانه جامع اموال منقول فرهنگی کشور در تبریز بررسی شد

وی تصریح کرد: در این نشست تخصصی جمشید برومندی‌کیا معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان وظیفه امنای اموال فرهنگی را بسیار سنگین و خطیر توصیف کرد و از آنان به عنوان حافظان میراث ارزشمند فرهنگی کشور تقدیر کرد.

بزازدستفروش در تشریح روند برگزاری نخستین نشست تخصصی امنای اموال کشور گفت: در این جلسه آقای زاهدی رئیس اداره کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی – تاریخی کشور و خانم فرخ‌نیا کارشناس اموال فرهنگی اداره کل در خصوص دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به اموال فرهنگی مطالبی ارائه کرده و امکانات و فرآیند­های سامانه جامع اموال منقول کشور را تشریح کردند.

 رئیس امور موزه‌های استان افزود: این نشست برای بررسی سامانه جام (سامانه جامع اموال منقول فرهنگی – تاریخی) و اجرایی شدن این سامانه در موزه‌های شمال غرب کشور برگزار شد.

وی اجرایی شدن این طرح ملی و بکارگیری این نرم‌افزار را موجب بررسی و بازنگری تمام اطلاعات در مورد آثار دانست که امکان رهگیری اموال فرهنگی و تاریخی را در پی خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :