با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش از سامانه شبیه‌ساز ارتقاء یافته و بهینه سازی شده هواپیمای اف۵ در پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز بهره برداری شد.

به گزارش تبریزمن،به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی، فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم با اشاره به اهمیت شبیه‌سازها در آموزش خلبانی گفت: شبیه‌ساز‌ها این امکان را به ما می‌دهند که با ایجاد شرایط اضطراری در آن خلبانان را برای موقعیت‌های سخت آماده کنیم.

وی ادامه داد: هر خلبانی باید در دوره زمانی مشخص با استفاده از سامانه‌های شبیه‌ساز آموخته‌های خود را به کار برده و در هر شرایطی دانش و مهارت لازم  را برای هدایت هواپیما در شرایط اضطراری دارا باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با قدردانی از تلاش متخصصان نیرو در جهاد خودکفایی اظهارکرد: امروز نیروی هوایی ارتش از نظر ساخت شبیه‌ساز به خودکفایی رسیده و مشکلی در این خصوص نداریم و می‌توانیم دانش خود در این زمینه را در اختیار سایر نهاد‌های کشور قرار دهیم.

در ابتدای این مراسم سرتیپ دوم خلبان حمید واحدی، فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری با قدردانی از فرماندهان و مسئولین در راستای پشتیبانی از این پروژه گفت: با حمایت‌هایی که به عمل آمد، توانستیم در مدت ۹ ماه آن را به اتمام برسانیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :