مدیر اجرایی حساب ذهنی( یو سی مس) آذربایجان شرقی گفت: ۲۳ دانش آموز این استان با کسب رتبه های برتر در مسابقه های کشوری حساب ذهنی در بخش دیداری، به مسابقه های جهانی ۲۰۱۶ راه یافتند.

به گزارش تبریزمن، جهانگیر علی پور،  افزود: در این دوره از مسابقه ها دانش آموزان این استان موفق به کسب ۸ مقام اول، ۱۰ مقام دوم و ۵ مقام سوم شدند.

وی با بیان اینکه بخش دیداری این مسابقه ها در ۹ بخش برگزار شد، اظهار کرد: در سطح Grand (ترم آخر UCMAS) سانای صلاح پور از تبریز مقام اول و در سطح Advance (ترم ۹ UCMAS) ناره صیادیان و الینا رستمی به طور مشترک مقام اول و مهدی بهشتی و صبا کاظمی هر دو از تبریز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

مدیر اجرایی یو سی مس آذربایجان شرقی، یادآور شد: در سطح Higher c (ترم ۸ UCMAS) امیررضا سید نصیری از تبریز مقام دوم، در سطح Higher B (ترم ۷ UCMAS ) دنیا حاتمی از تبریز مقام اول، امیرعلی محمدی از مرند مقام دوم را بدست آوردند.

علی پور، ادامه داد: در سطح Higher A (ترم ۶ UCMAS ) الهه کفاش پور از مراغه و سبحان توتونچی، امید توکلی و نیوشا محمدزاده هر سه از تبریز همگی به طور مشترک مقام اول و فاطمه حسین زاده از تبریز مقام دوم را به خود اختصاص دادند.

photo_2016-09-04_11-29-27
وی گفت: در سطح INTER B (ترم ۵ UCMAS ) هلیا یزدانی از خسروشاه و ضحی دیهمی از مراغه مقام دوم و صدرا علی پور از تبریز و نهال مددی از میانه مقام سوم را کسب کردند.

مدیر اجرایی حساب ذهنی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در سطح INTER A (ترم ۴ UCMAS ) پریا رقیمی و مهدیه اکبری هر دو از مرند به ترتیب مقام های دوم و سوم و در سطح Elementary B (ترم ۳ UCMAS ) امیر دهقانی از تبریز مقام دوم را بدست آوردند.

علی پور، ادامه داد: در سطح Elementary A (ترم ۲ UCMAS ) مهدی ساسانی از جلفا و پارسا پورصادق از بناب به طور مشترک مقام های دوم و فاطمه علی اصغری از شبستر مقام سوم را کسب کردند.

وی با بیان اینکه مسابقه های جهانی ۲۰۱۶ به میزبانی امارات برگزار می شود، اظهار کرد: در بخش شنیداری این مسابقه ها نیز پنج نفر از دانش آموزان استان شرکت کرده بودند که پس از پایان مرحله مقدماتی همه به فینال راه یافته و رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

مدیر اجرایی حساب ذهنی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: این دانش آموزان شامل ناره صیادیان، الینا رستمی، مبینا زمردی (مشترک با نماینده خراسان)، صبا کاظمی و سبحان توتونچی هستند که به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را کسب کردند.

علی پور، ادامه داد: ۴۰ نفر از دانش آموزان منتخب آذربایجان شرقی با کسب رتبه های برتر در مسابقه های کشوری حساب جهانی شرکت کرده بودند.

وی گفت: در این مسابقه ها رتبه تیمی اعلام نمی شود ولی در صورت وجود چنین رتبه ای، دانش آموزان استان قهرمان مطلق مسابقه ها می شدند.

چهارمین دوره مسابقه های کشوری حساب ذهنی (یو سی مس) ۱۱ شهریور با شرکت بیش از ۴۰۰ نفر از دانش آموزان منتخب سراسر کشور، در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :