شاگردان رسول خطیبی علی رغم اینکه شایستگی کسب امتیازات بیشتری را داشتند، در حال حاضر با ۵ امتیاز و با احتساب تفاضل گل، در رتبه دهم جدول رده بندی جای گرفته اند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سبزقبایان فوتبال آذربایجان در اولین فصل حضور خود در رقابت های لیگ برتر، توانسته اند عملکردی در حد سایر تیم ها داشته و ۵ امتیاز از ۴ بازی ابتدایی خود بدست آورند. با این حال اگر این تیم کمی از تجربه و شانس بیشتری برخوردار بود، می توانست حتی جزو تیم های صدرنشین جدول هم باشد.

در هفته اول ماشین سازان با انجام یک بازی برتر و امیدوارکننده موفق شدند فولا خوزستان را در هوای گرم اهواز شکست داده و اولین سه امتیاز خود را در اولین بازی بدست آورند.

در هفته دوم و مقابل گسترش فولاد، سبزقبایان تا زمانی که یازده نفره بازی می کردند، تیم برتر زمین بوده و به پیروزی بسیار نزدیک بودند، با این حال با اخراج حامد پاکدل وضعیت به کلی تغییر کرد و جریان بازی از دست شاگردان خطیبی خارج شد. با این حال گسترش هم موفق نشد در این بازی گلی به ثمر برساند و بازی با نتیجه تساوی به اتمام رسید.

در هفته سوم و بازی مقابل صبا، باز هم ماشین سازی تیم برتر بازی بود و به احتمال بسیاری از کارشناسان، اگر برخی تصمیمات داوری نبود، این تیم می توانست دومین برد خود در لیگ را بدست آورد. اما این دیدار هم با تساوی به اتمام رسید.

در هفته چهارم اما سخت ترین بازی ماشین سازی رقم خورد و سبزقبایان با دو گل مغلوب تراکتورسازی شدند، هر چند در این بازی هم حامدپاکدل از زمین بازی اخراج شد و کار را تقریبا برای تیمش تمام کرد.

IMG_4272

به طور کل می توان گفت که به جز بازی آخر مقابل تراکتور، ماشین سازی شایسته پیروزی در هفته دوم و سوم بود و می توانست هم اکنون جزو تیم های صدرنشین و مدعی قرار بگیرد، با این حال تعطیلات لیگ می تواند فرصت بیشتری به رسول خطیبی و دستیارانش بدهد تا هماهنگی بازیکنان تیم را بالاتر برده و نکات لازم را به آن ها گوشزد کنند.

مانو فرناندز، ادسون هنریکه، بهمن کامل، هادی کاها، پیام صادقیان و امین قاسمی نژاد از جمله بازیکنانی هستند که در بازی های گذشته عملکرد خوبی داشتند و توانستند تاثیر مثبتی در روند نتیجه گیری تیم داشته باشند، بازیکنان صاحب نام دیگری نیز چون سامان نریمان جهان، آندرانیک تیموریان، احمد امیرکامدار، سعید دقیقی و نیز سید جلال رافخایی می توانند رفته رفته عملکرد بهتری داشته باشند.

موضوع دیگر بحث میزبانی ماشین سازی است که قرار بود استادیوم یادگار امام این وظیفه را عهده دار شود، اما وضعیت بازسازی چمن آن عرصه را برای دو تیم پرطرفدار آذربایجان تنگ کرده و در واقع ماشین سازی هنوز یک بازی خانگی درست و حسابی نداشته است.

می توان گفت که سبزقبایان با وجود تغییرات پرتعداد و نیز با توجه به اولین حضورشان پس از سال ها در سطح اول فوتبال کشور، نتایج خوبی را گرفته اند و با نگاه رو جلو می توانند به آینده امیدوار باشند. تعطیلات چندباره لیگ نیز می تواند برای چنین تیمی مفید واقع شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :