تیم‌های مس کرمان و ماشین‌سازی تبریز از تیم‌های سرشناس فوتبال کشور محسوب می‌شوند و هواداران فوتبال در کشور با نام هر دو تیم آشنایی کامل دارند هرچند که این دو تیم در لیگ برتر هیچ‌گاه به مصاف یکدیگر نرفته‌اند.

به گزارش تبریزمن، هفته نهم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال، دوشنبه (۱۳ مهر) برگزار می شود و ماشین سازان در کرمان به میدان می روند.

هواداران مس کرمان آخرین بازی که ماشین‌سازی تبریز را در کرمان دیدند به ۲۲ آذر سال ۱۳۸۴ برمی‌گردد که در رقابت‌های لیگ دسته اول آن زمان تیم مس کرمان موفق شد در ورزشگاه کیانی با دو گل تیم تبریزی را شکست دهد. دو گلی که نیک بازیکن برزیلی مس در دقیقه ۱۵ و محمد قاسم‌زاده در دقیقه ۹۲ به ثمر رساندند.

هرچند در بازی برگشت تیم تبریزی با نتیجه‌ی ۲ بر ۱ مس را شکست داد اما در آن سال بود که مس به لیگ برتر صعود کرد و اتفاقا سه امتیازی که مس در کرمان از تیم ماشین‌سازی گرفت در این اتفاق بسیار تاثیرگزار بود چراکه ماشین‌سازی در آن فصل نیز یکی از تیم‌های خوب لیگ یک محسوب می‌شد.

هواداران مس که این خاطره‌ی خوب را از بازی برابر تیم ماشین‌سازی در ذهن دارند بسیار امیدوار هستند که در بازی حساس روز دوشنبه نیز با کسب یک پیروزی دیگر برابر این تیم، جای خود را در بالای جدول رقابت‌های این فصل لیگ یک محکم کنند.

تیم مس که در چهار بازی خانگی قبل خود صدرصد امتیازهای کرمان را حفظ کرده است، در این بازی نیز به تداوم حفظ رکورد خود می‌اندیشد تا علاوه بر اینکه کرمان را همچنان قلعه‌ی عقاب نگاه دارد، بازهم به جمع سه تیم بالای جدول اضافه شود.

وینگو بگوویچ که تیم خود را در هفته‌ی گذشته به خوبی تمرین داده است، به غیر از عبدالله حسینی، باقی شاگردان خود را در اوج آمادگی در خدمت دارد و برای گرفتن سه امتیاز از تیم تبریزی برنامه‌ها و نقشه‌های خاص خود را در ذهن می‌پروراند.

در طرف مقابل، ماشین سازی به عنوان تیم میهمان این دیدار که هفته گذشته با پیروزی سه بر یک مقابل پاس، موفق شد اولین پیروزی خانگی خود را در لیگ امسال کسب کند، برای ادامه روند خوب خود، کار سختی مقابل مس کرمان دارد.

ماشین سازی

 

شاگردان نادر دست نشان که تا کنون باختی در کارنامه نداشته اند، دو برد خارج از خانه نیز کسب کرده اند تا در کنار پنج مساوی، ۱۴ امتیازی باشند و در رده سوم جدول قرار گیرند.

 مس کرمان نیز در پایان هفته هشتم لیگ دسته یک، با ۱۳ امتیاز در رده ششم جدول قرار گرفته است.

 این بازی از ساعت ۱۶ در ورزشگاه امام علی (ع) آغاز می شود و احمد موسوی، رسول ذورقی، جعفر مهاجر و وحید مالکی، داوران مسابقه خواهند بود.

برنامه کامل هفته نهم لیگ دسته یک فوتبال کشور به شرح زیر است:

روز دوشنبه ۱۳ مهرماه

* فولاد یزد – آلومینیوم اراک از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه شهید نصیری

* خونه به خونه – آلومینیوم هرمزگان از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه هفتم تیر

* داماش گیلان – نساجی مازندران از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه شهید عضدی

* فجرسپاسی – نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه حافظیه

* پیکان – گل گهر سیرجان از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه شهدای شهر قدس

* شهرداری اردبیل – پارسه از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه تختی

* پاس – مس رفسنجان از ساعت ۱۵:۴۵ در ورزشگاه قدس

* مس کرمان – ماشین سازی تبریز از ساعت ۱۶ در ورزشگاه امام علی (ع)

* ایرنجوان بوشهر – گیتی پسند اصفهان از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه شهید بهشتی

* صنعت نفت آبادان – خیبر خرم آباد از ساعت ۱۷ در ورزشگاه تختی


Galaxy S7 - 944 x 150


این خبر را به اشتراک بگذارید :