ریشه دارترین تیم فوتبال آذربایجان در موقعیتی بی نظیر قرار گرفته و در هفت بازی آینده شانس بسیار خوبی برای صعود به رقابت های لیگ برتر دارا می باشد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم ماشین سازی تبریز و ایرانجوان بوشهر از ساعت ۱۶:۱۵ روز دوشنبه پیش رو از سری رقابت های هفته سی و دوم مسابقات لیگ برتر در استادیوم باغشمال تبریز به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان رسول خطیبی که این روز ها وضعیت بسیار خوبی از نظر روحی و روانی داشته و از حمایت جمیع رسانه ها و فوتبالدوستان آذربایجان برخوردار هستند، می توانند با کسب چهارمین برد پیاپی خود با اندکی چاشنی شانس به رتبه دوم جدول رده بندی صعود کرده و موقعیت خود را بیش از پیش بهبود بخشند.

سبزقبایان در این دیدار خانگی در حالی به مصاف ایرانجوان بوشهر خواهند رفت که هفته گذشته، به جرات می توان گفت که در حساسترین بازی فصلشان به برتری دست یافتد. کسب سه امتیاز خارج از خانه مقابل تیم مدعی فجرسپاسی، باعث شد تا امیدهای صعود هواداران ماشین چند برابر شده و توجه سایر فوتبالدوستان نیز به این تیم جلب شود.

ماشین سازی در حال حاضر پایین تر از تیم های پیکان و خونه به خونه در رتبه سوم جدول رده بندی جای گرفته است، حال با توجه به دیدار دشوار تیم به حاشیه رفته خونه به خونه مقابل نفت آبادان در آبادان، این شانس برای بازیکنان ماشین سازی وجود دارد تا با کسب برتری خانگی یک پله دیگر نیز صعود کرده و در رده دوم جای بگیرد.

گفتنیست که سه تیم به صورت مستقیم راهی رقابت های لیگ برتر خواهند شد و اگر پیکان را صعود کرده و دست نیافتنی بدانیم، دو سهمیه دیگر باقی می ماند و چهار مدعی که با احتساب بازی های باقی مانده، ماشین سازی شرایط فوق العاده بهتری دارد.

۴ بازی از ۸ بازی باقی مانده سبزقبایان خانگی خواهد بود که در صورت کسب ۱۲ امتیاز کامل این دیدارها، صعود این تیم تا حد زیادی به عنوان تیم دوم یا سوم قطعی خواهد شد.

در حال حاضر در بین مدعیان صعود، در اوج ترین تیم،پرطرفدارترین تیم و پرستاره ترین تیم، همین ماشین سازی می باشد، پس تنها نیاز سبزجامگان برای صعود به لیگ برتر و حضور به عنوان سومین نماینده آذربایجان در سطح اول فوتبال کشور، حمایت از سوی هواداران است.

حضور پرشور هواداران در رقابت های لیگ دسته یک، می تواند روی بازیکنان اکثرا بی تجربه و ندیدبدید! تیم های حریف، که اکثرا هم میانه جدولی هستند تاثیر مستقیمی گذاشته و آن ها را از پا در بیاورد.

ماشین سازی در حال حاضر بومی ترین تیم استان است که می تواند با صعود خود به لیگ برتر شور و شوقی دو چندان در بین هواداران فوتبال استان ایجاد کند، دربی ماشین سازی و تراکتورسازی بار دیگر نگاه ها را به خود خیره خواهد کرد و تبریز با سه نماینده در لیگ، به اصلی ترین قطب فوتبال کشور بدل خواهد شد. فصل بعدی را در نظر بگیرید که تراکتورسازی با قدرتی دوچندان، گسترش فولاد به عنوان مدعی (طبق گفته کمالوند در مصاحبه پس از بازی با ذوب آهن) و ماشین سازی محبوب و احتمالا با امکانات بیشتر در لیگ برتر آقایی کنند…

تمامی این اتفاقات خوب در صورتی رخ می دهند که هواداران فهیم فوتبال در استان ۴ بازی آینده را به حمایت و تشویق از تیم محبوبشان بپردازند، رسول خطیبی نیز نشان داده که در بازی های خارج از خانه خوب نتیجه می گیرد.

بازی در برابر ایرانجوان اولین فینال ماشین سازی در مسیر صعود به لیگ برتر است، باید منتظر ماند و دید که چه نتیجه ای در این دیدار حساس رقم می خورد، آیا ریشه دار ترین تیم فوتبال شمالغرب کشور گام اول را برای حضور دوباره در سطح اول فوتبال کشور برخواهد داشت یا اتفاقات بر خلاف روند خوشایند فوتبالدوستان پیش خواهد رفت…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :