شاگردان رسول خطیبی با یک بازگشت عالی در اهواز موفق شدند بازی باخته را با برد و کسب سه امتیاز عوض کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: ساعاتی پیش دو تیم فولادخوزستان و ماشین سازی از سری رقابت های هفته نخست مسابقات لیگ برتر در استادیوم غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود نماینده فوتبال آذربایجان خاتمه یافت.

پیش از این دو تیم تراکتورسازی و گسترش فولاد به ترتیب مقابل استقلال خوزستان و پیکان با نتایج دو بر دو و صفر بر صفر متوقف شده و موفق به کسب سه امتیاز نشده بودند، اما ماشین سازیِ تازه صعود کرده به لیگ برتر موفق شد تیم فولاد خوزستان را که سابقه دو بار قهرمانیِ این رقابت ها را دارد، در خانه این تیم شکست دهد.

رسول خطیبی که علی رغم انتظارات و طی حرکتی هوشمندانه، آمادگی و انگیزه بازیکنان را به نام نشان آن ها در این بازی ترجیح داده بود، با قرار دادن بازیکنانی چون آندو تیموریان، مانو فرناندز، احمد کامدار و سعید دقیقی روی نیمکت، تیم خود را راهی میدان مسابقه کرد.

در نیمه اول بازی توپ و میدان در اکثر دقایق بازی در اختیار ماشین سازی بود و بازیکنان فولاد با انجام خطاهای متعدد مانع زهردار شدن حملات این تیم می شدند. با آغاز نیمه دوم و در همان دقایق ابتدایی اما فولاد موفق شد روی اشتباه اسلامی، دروازبان ماشین، به گل اول دست یافته و از حریف خود پیش بی‌افتد.

با این حال برتری فولادی ها زیاد دوام نیاورد و سامان نریمان جهان، علی رغم قد و قامت کوتاهش موفق شد از روی ضربه زیبای ارسالی پیام صادقیان، با ضربه سر دروازه طهماسبی را باز کند.

در ادامه فولاد برای پیش افتادن دوباره حملاتی را ترتیب دید اما بار دیگر پیام صادقیان با ارسالی بی نقص و دقیق، توپ را در شرایطی عالی برای امین قاسمی نژاد قرار داد و این بازیکن توانست با ضربه سر گل دوم تیم رسول خطیبی را به ثمر رساند.

در ادامه بازی و در دقایق پایانی، داور دیدار در یک تصمیم مشکوک و جنجالی یک پنالتی برای فولادی ها گرفت که در این صحنه بخت با ماشین سازی یار بود و ضربه از کنار دروازه راهی اوت شد.

سبزقبایان علی رغم اینکه دو فرصت عالی و تک به تک دیگر برای گشودن دروازه فولاد داشتند، اما در نهایت به همان نتیجه دو بر یک رضایت دادند و به این ترتیب اولین دیدار خود پس از ۲۰ سال دوری از سطح اول فوتبال کشور را با برتری پشت سر گذاشتند و امیدوارانه به بازی های آینده به تبریز بازخواهند گشت.

از مهمترین نکات این مسابقه می توان به درخشش بازیکنانی چون سامان نریمان جهان، امین قاسمی نژاد و به خصوص پیام صادقیان اشاره کرد که با پاس های دقیق و بازی هوشمندانه بارها و بارها دروازه فولاد را مورد تهدید قرار دادند.

مطمئنا با اضافه شدن بازیکنانی با تجربه چون تیموریان در ادامه فصل، روند بازی و استفاده از موقعیت های ماشین سازی نیز بهبود خواهد یافت که همین موضوع باعث امیدواری هواداران پرشمار این تیم شده است.

ماشین در هفته دوم رقابت ها در استادیوم بنیان دیزل شهر تبریز به مصاف گسترش فولاد خواهد رفت و اولین دربی فوتبال آذربایجان در این فصل را شاهد خواهیم بود. دو هفته بعد نیز با دیگر تیم قدرتمند همشهری، تراکتورسازی روبرو خواهد شد.

باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان رسول خطیبی بازی های دشوار هفته های ابتدایی را مثل هفته اول با پیروزی پشت سر خواهند گذاشت یا نتایج دیگری رقم خواهم خورد، اما مشخصا پس از گذر از این مقطع دشوار، می توان به نتایج عالی امیدوار بود…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :