رئیس قرارگاه مرکزی اربعین کشور و از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت : ستادهای اربعین در کشور عامل اتحاد مسئولان فارغ از سلیقه های سیاسی زیر بیرق اباعبدالله الحسین(ع) شده است .

به گزارش تبریزمن، سردار امین شریعتی چهارشنبه شب در نشست کمیته هماهنگی اربعین حسینی، با بیان اینکه یکی از اهداف این قرارگاه جمع کردن بچه های جنگ و دفاع مقدس در کنار هم برای خدمت به سیدالشهدا(ع) است، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب نیز به این موضوع نظر و تاکید دارند و آنرا دارای تاثیرات فرهنگی بسیار بالا و عمیق می دانند .

وی افزود: کلام امام راحل (ره) که می فرمودند:’راه قدس از کربلا می گذرد ‘ در خدمت به زائران عینیت پیدا کرده است .

شریعتی با بیان اینکه آذربایجان شرقی پارسال وظایف خود را در مرز شلمچه به نحو احسن انجام داد، گفت : استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به استان های عاشورائیان لقب یافته و ستادهای آنان همانند سال گذشته در مناطق مشخص شده استقرار می یابند .

فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست اظهارکرد : عملکرد استان در سال گذشته باید توسط کارشناسان آسیب شناسی شود و برنامه های جدید بر این اساس اعلام و به هر کدام از امور متصدی خاص مشخص شود .

سردار غلام عسگر کریمیان اظهارکرد : سال گذشته ۵۴ هزار نفر از استان به مناطق عملیاتی اعزام شدند که تجربه گرانبهایی بود .

وی همچنین بر ضرورت وجود مترجم به غیر از زبان عربی در مرز شلمچه تاکید کرد و افزود : اتباع سایر کشورها نیز از این مسیر تردد می کنند .

مدیر کل امور اجتماعی آذربایجان شرقی و دبیر کمیته اربعین استان نیز در این نشست گفت : کمیته یاد شده در مدت ۲۲ روز علاوه برارائه خدمات پذیرایی ، حمل و نقل ۵۰۰ هزار نفر زایر اربعین حسینی را تسهیل کردند .

علیرضا دانشور رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی نیز گفت : ۲۷۰ هزار وعده غذا به زایران عبوری از مرز شلمچه ارایه شد و برخی شب ها تا به یکهزار نفر نیز اسکان داده شد .

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت : اربعین پارسال برای ۵۴ هزار نفردر استان برای سفر به کربلا ویزا صادر شد .

امیر روحی ملکی گفت : ویزای زایران سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برای نخستین بار توسط نمایندگی موقت سفارت عراق در تبریز صادر شد .

امسال نیز همانند پارسال مسئولیت خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه به آذربایجان شرقی سپرده شده است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :