سعید عباسی شب گذشته در برنامه موج فوتبال در خصوص اکثر حواشی و ابهامات پیرامون باشگاه مورد سوال قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در خصوص شرایط فعلی تیم در تعطیلات لیگ برتر اظهار کرد: در حال حاضر تمرینات خود را به صورت منظم ادامه داده و برای آمادگی بیشتر به همراه رفع نواقص تلاش می کنیم. سعی کردیم با اضافه کردن دو مربی بومی، آقایان پژمان و رحیم پور، ارتباط بیشتری بین سرمربی تیم و بازیکنان برقرار کرده و فضا را نزدیک تر کنیم.

وی در خصوص جلسه ای که با تونی و ایوب ذوالفقاری داشت، اظهار کرد: ما یک تیم هستیم و هر حرکتی که انجام می دهیم در راستای کار گروهی و پیشرفت در کنار یکدیگر می باشد. تلاش داریم تا با حمایت هواداران این تیم را به جایگاهی که دارد برسانیم و باعث خوشحالی آنان شویم.

عباسی در ادامه با اشاره به اینکه مجوز بازی بازیکنان سرباز در تیم ملی و رقابت های باشگاه های آسیا را اخذ کرده اند، در خصوص منتشر شدن رقم قرارداد بازیکنان لیگ و اینکه حمزه یونس گرانترین بازیکن خارجی لیگ می باشد و از طرف دیگر با کمی هزینه می شد ادینهو را حفظ کرد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی ما این است که اطلاعات غلطی به مردم ارائه می شود. بار ها اعلام کرده ایم که درِ باشگاه به روی تمام کسانی که عاشق و دوست دار تراکتورسازی می باشند باز بوده و از وی استقبال خواهد شد. سیاست ما بر مبنای تعامل می باشد و نه تقابل. در خصوص ادینهو باید اعلام کنم که ما پیش از اتمام فصل گذشته با او تمام مذاکرات را انجام داده و قراردادی با مدیربرنامه های وی به امضا رسانده بودیم. قرار شد تا این بازیکن برای مدتی به دیدار خانواده خود رفته و به تمرینات تیم بازگردد.

موج فوتبال

وی ادامه داد: یک بار برای آخرین بار در این خصوص شفاف سازی می کنم تا دیگر شاهد ادامه این مسائل و شبهات نباشیم. ادینهو فصل پیش با رقمی بیشتر از دریافتی حمزه یونس در تراکتور بازی کرد. ما این فصل در بین هفت هشت مهاجم صاحب نام که در از سطح فوتبال ما بالاتر بودند، رصد کرده و در نهایت با نظر سرمربی حمزه یونس انتخاب شد. ما باید اجازه دهیم تا حمزه به شرایط بازی خود بازگردد. نکته مثبت  ادینهو آشنایی با فوتبال ایران و زیبان فارسی بود اما مشکل اینجاست که او به دلایل خانوادگی دیگر علاقه ای به حضور در ایران نداشت. اینکه با کم و اضافه کردن رقم می شد او را نگه داشت، کاملا اشتباه است.

عباسی در ادامه گفت: بحث اینجاست که هچکدام از بازیکنانی نظیر ادینهو، سیلو دوسانتوس و آندرانیک تیموریان حاضر نشدند در ایران به فوتبال خود ادامه دهند، در غیر اینصورت جایگاه آن ها قطعا تراکتورسازی بود. با توجه به نائب قهرمانی در فصل گذشته، هدف ما قهرمانی و کسب بهترین نتایج در این فصل بود به همین دلیل تصمیم گرفتیم بیشتری ستاره های ممکن را به تراکتورسازی اضافه کنیم. اینکه این ستاره ها را از طریق سرباز به تیم اضافه کرده ایم، هنر ما بوده است. اگر بازیکنان جذب شده ضعیف هستند پس چرا سرمربی تیم ملی آن ها را به اردو دعوت می کند؟ باید اجازه دهیم تا تیم به آرامش و هماهنگی لازم خود برسد. تیمی همچون نفت تغییرات بسیار کمتری نسبت به ما داشته است اما جایگاهش با ما قابل مقایسه نیست.

وی در پاسخ به این سوال که چه اندازه زمان برای هماهنگی و به آرامش رسیدن بازیکنان لازم است نیز اظهار کرد: در این خصوص باید توجه کرد که یک بحث عملکرد مدیریت است و بحث دیگر عملکرد کادرفنی باشگاه. ما به عنوان مدیریت، بهترین و نامدارترین بازیکنان را به جمع تیم اضافه کرده ایم. وظیفه ما فراهم کردن شرایط و ابزار های لازم برای پیشرفت تیم است که به خوبی عمل کرده ایم.

موج فوتبال 1

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در خصوص اینکه تکلیف تیم پس از جدا شدن بازیکنان سرباز چه خواهد شد، گفت: در همین فصل گذشته که تیم را نائب قهرمان کرده و سهمیه مستقیم آسیا را بدست آوردیم ۷ یا ۸ بازیکن سرباز به صورت اتوماتیک بار از تیم جدا شدند. ما آمدیم و بازیکنانی را که کیفیت مدنظر ما را داشتند، به صورت سرباز جذب کردیم. این همه که در خصوص استفاده از بازیکنان غیربومی در استان به ما انتقاد کرده اند، در کدام یک از تیم های استان بومی سازی شده است؟

عباسی در پاسخ به این سوال که آیا غیرت و تعصبی که بازیکنان بومی دارند، سربازهایی که تنها برای ۴ ماه در تیم حضور دارند نیز خواهند داشت یا نه، گفت: تونی الیویرا پیش از بستن تیم از ما پرسید که بازیکنان مدنظر مدیریت جذب خواهد شد یا بازیکنان مدنظر کادرفنی؟ ما هم در جواب گفتیم کادرفنی. تمام بازیکنان با نظر کادرفنی جذب کرده ایم و همه امکانات را در اختیار آنان قرار داده ایم. در خصوص بازیکنان بومی هم باید اضافه کنم که ما در حال تشکیل کارگروهی هستیم تا استعداد های این استان را رفته رفته از رده های پایه به تیم اضافه کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در پاسخ به کنایه مجری برنامه در خصوص حضور نداشتن وی در تبریز گفت: مرکز تصمیم گیری فوتبال کشور فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می باشد که بنده مجبورا چند روزی در تهران برای حل و فصل مسائل باشگاه حضور پیدا می کنم. بیشترین ساعت کاری من در تبریز و برای  باشگاه تراکتورسازی سپری می شود.

سعید عباسی در خاتمه گفت:خواهش داریم تا کارشناسان و فوتبالدوستان هر نکته نظری برای پیشرفت تراکتور و کسب نتایج خوب دارند به ما ارائه کنند تا از آن ها استفاده کنیم. یک بار دیگر تکرار می کنم که سیاست ما در باشگاه تعامل است نه تقابل.

سعید عباسی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :