نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: سخنان روز گذشته رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان بیان واقعیت هایی بود که نیازمند گوش شنواست.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با قدردانی از رئیس جمهوری به خاطر بیان واقعیت ها در سازمان ملل، افزود: دکتر روحانی در این سخنرانی، جنایت های تروریست ها در کشورهای مختلف به ویژه جنایت های آل سعود در بحرین، سوریه، عراق و یمن را مطرح کرد.

وی اظهارداشت: رئیس جمهوری در سخنرانی خود، تفرقه افکنی رژیم آل سعود در کشورهای مسلمان منطقه و بی احترامی آنان به زائران خانه خدا را محکوم کرد.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به بدعهدی آمریکا در خصوص توافقنامه برجام، یادآور شد: بدعهدی ایالت متحده آمریکا در برجام به بی اعتباری بیشتر این کشور در سطح جهانی می انجامد و تعلل در اجرای تعهدات آمریکا اشتباه فاحش بوده و این گونه اشتباه ها مسبوق به سابقه است.

آیت الله مجتهد شبستری، اظهارکرد: آخرین این اشتباه ها، رای دیوان عالی آمریکا به دست اندازی این کشور به میلیاردها دلار پول جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و رژه نیروهای مسلح برای اعلام توانمندی های دفاعی و نظامی کشور و آمادگی رزمندگان برای مقابله با دشمنان گفت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان اعلام کرده که قدرت نظامی و دفاعی ما به قدری قوی است که دشمن را در صورت ایجاد نبرد و جنگ به طور مسلم غافلگیر خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پاسداران، گفت: رهبری در این دیدار لازمه رفع تهدیدهای نظامی را اقتدار کامل نیروهای مسلح کشور دانستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب به برخی افراد که تصور می کنند که برای پیشرفت کشور باید توان دفاعی و نظامی خود را مانند ژاپن و آلمان کاهش دهیم، اظهارکرد: رهبری اعلام کردند که این تصور اشتباه و کج اندیشی بوده و علت پیشرفت آن ها حاصل سخت کوشی و تلاش عالمانه است.

آیت الله مجتهد شبستری، افزود: عقلانیت ناشی از فکر و تجربه ایجاب می کند نسبت به کسانی که دشمنی خود با ما را ثابت کرده اند، بی اعتمادی مطلق داشته باشیم.

وی گفت: به دلیل قدرت نظامی و دفاعی کشورمان، دشمنان از ما حساب می برند و اگر آن ها از ما بیم نداشتند به جای بحران آفرینی در سایر کشورها مانند افغانستان، یمن و سوریه مستقیم به سراغ کشور ما می آمدند.

وی تصریح کرد: قدرت بازدارندگی کشور ما و ایجاد رعب و ترس در دشمنان مانع از تجاوز آن ها به ایران اسلامی شده است.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به پایبند نبودن آمریکا به آتش بس اعلام شده در سوریه، گفت: در حمله جنگنده های آمریکایی به این کشور ۱۲۰ نفر از مردم سوریه کشته و ۶۰ نفر زخمی شدند.

آیت الله مجتهد شبستری، ادامه داد: این جنایت ها، خیانت ها و خباثت های آمریکا سبب شده تا ملت ها از این کشور متنفر باشند .

با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و تبریک این مناسبت به دانش آموزان و دانشجویان گفت: تعلیم و تربیت نسل جوان باید در اولویت قرار گیرد و همه دلواپسی ها به مراکز آینده ساز کشور معطوف شود تا جوانان آینده ساز به خوبی تربیت شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :