رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی به مناسبت عید سعید غدیر خم در منزل شهیدان جلیل و یعقوب کیانی حضور یافت و از خانواده این دو شهید دوران جنگ تحمیلی دلجویی به عمل آورد.

به گزارش تبریزمن، در این دیدار که وحید پورقاسم عضو هئیت رئیسه شورای استان و نماینده شورای شهرستان ملکان به همراه اعضای دبیرخانه این شورا نیز حضور داشتند دکتر احتشام حاجی پور با پدر و برادران این شهیدان گفتگو نمود.

وی خطاب به پدر این شهیدان گفت:خدا را شاکریم که مسلمان و شیعه بوده و در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می کنیم که برایمان یک نعمت محسوب می گردد، لذا شهدای ما در درگاه خداوند متعال روسفید هستند که به عشق امام حسین (ع) به درجه رفیع شهادت نائل شده و امنیت این کشور را تامین نموده اند.

حاجی پور که خود در عملیات نصر ۷ سال های دفاع مقدس شرکت داشت  ادامه داد:مطمئن باشید که خون فرزندان عزیزتان پایمال نخواهد شد زیرا آن ها و تمام شهدای عظیم الشأن سال های دفاع مقدس در راه قرآن و اسلام به شهادت رسیده اند و تحقق آرمان های شان، سرافرازی و پایداری نظام اسلامی مان می باشد.

در بخش دیگری از این دیدار نیز «عباس کیانی» پدر این دو شهید با ذکر خاطراتی از فرزندانش به معرفی آن ها پرداخت و افزود:شهید جلیل کیانی متولد ۱۳۴۲ بود و در سال ۶۲ به عملیات والفجر (۴) اعزام گردید و یک هفته پس از حضور در جبهه در منطقه گیلان غرب به شهادت رسید، فرزند دیگرم شهید یعقوب کیانی هم ۳ سال کوچک تر از جلیل بود و در سن ۱۷ سالگی یعنی در خرداد ماه سال ۶۱ به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید و در پاسگاه زید منطقه شلمچه به درجه شهادت نائل گشت.

DSC_0097

در پایان این دیدار، خانواده شهیدان کیانی خطاب به رئیس شورای اسلامی استان از عدم وجود فضایی مناسب برای تجمع و برگزاری راهپیمایی های مختلف در سطح کلان شهر تبریز انتقاد کرده و منطقه سه راه طالقانی را به دلیل محدودیت ابعاد آن، شایسته این شهر کهن ندانستند.

حاجی پور نیز ضمن تأیید این موضوع تاکید کرد:این امر یکی از ضروریات شهر تبریز محسوب می گردد و لذا به احترام روح شهدای وطن، احداث این میدان را طی نامه ای به شهردار پرتلاش تبریز ابلاغ خواهم کرد تا در بودجه سال آینده شهر در نظر گرفته شود زیرا تحقق میدانی بزرگ در حد و اندازه تبریز جهت اجرای مراسم مذهبی، تداوم راه شهدای عزیزمان می باشد.

در خاتمه اضافه می کنم در این دیدار که هم زمان با عید بزرگ غدیر صورت گرفت غلام، محمد و روح الله کیانی، برادران شهیدان کیانی نیز حضور داشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :