مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه سیاست کلی دولت جذب بخش خصوصی برای توسعه فضاهای ورزشی است، گفت: سرانه فضاهای ورزشی این استان نیم مترمربع است.

به گزارش تبریزمن،  جمشید نظمی روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بناب افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه باید میزان سرانه ورزشی این استان و شهرستان به یک مترمربع افزایش یابد و محور این توسعه بخش خصوصی است.

وی از آمادگی دولت برای واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی جهت تکمیل به بخش خصوصی خبر داد گفت: برای رسیدن به استانداردهای موجود نباید به دولت و اعتبارات دولتی متکی بود و برای تحقق موضوع نیازمند حضور بخش خصوصی در ورزش هستیم.

و ی افزود: خیران ورزش در برخی از استان های کشور فعال شده اند اما جای آن در ورزش آذربایجان شرقی خالی است.

وی گفت: وجود همدلی و همکاری بین مسئولان و مردم بناب برای حل مشکلات ورزش در این شهرستان ظرفیت کم نظیری برای توسعه ورزش قهرمانی است.

وی با بیان اینکه بیشتر فضاهای ورزشی تنها به تن پروری اختصاص دارد، افزود: در کنار تن پروری به مسائل اخلاقی و دینی جوانان کمتر توجه شده است.

وی گفت: فضاهای موجود ورزشی کفاف ورزش همگانی و نیاز بانوان را نمی کند و این در حالی است که براساس ابلاغ دولت یک سوم فضاهای ورزشی باید به بخش خصوصی داده شود و دو سوم دیگر در اختیار جوانان و هیأت های ورزشی برای توسعه ورزشی قهرمانی قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ادامه از آمادگی این اداره کل برای برگزاری دومین همایش ملی دوچرخه سواری و نیز ثبت ملی ‘بناب شهر دوچرخه’ خبر داد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در حد توان در راستای ثبت همایش دوچرخه سواری بناب قدم های لازم را خواهد برداشت.

شهرستان بناب با ۸۴۰ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :