پیروزی امروز تراکتورسازی مقابل پیکان، برای بقای این تیم در جمع مدعیان امری حیاتی بود که سرخپوشان به خوبی از پس آن برآمده و خود را در قامت یک مدعی نشان دادند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: با بسته شدن پرونده هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال و نیم نگاهی به جدول رده بندی مسابقات، می بینیم که تیم پرسپولیس با پیروزی های میلیمتری خودش در هفته های اول و سوم با ۷ امتیاز از سه بازی صدرنشین است و سپاهان نیز با ۶ امتیاز در رتبه دوم جای دارد.

رتبه های سوم و چهارم اما از آن نمایندگان فوتبال آذربایجان، تراکتورسازی و ماشین سازی است که هر دو ۵ امتیازی بوده و بر حسب تفاضل گل در کنار هم جای گرفته اند.

بدین ترتیب دربی هفته بعد فوتبال استان ما بین این دو تیم، هم از نظر اینکه پس از سالیان دراز دوباره شاهد آن خواهیم بود جذابیت خاص خود را خواهد داشت و هم از نظر جدول رقابت ها و نزدیکی امتیازات دو تیم با صدرجدول از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در کنار این موضوع، نکته ای که در خصوص سرخپوشان تراکتورسازی وجود دارد، عملکرد خوبشان در خط حمله است که تا بدین جا با به ثمر رساندن ۵ گل، در کنار استقلال خوزستان بهترین آمار را از خود به جای گذاشته اند. با این حال دریافت سه گل برای تیمی که مدعی قهرمانی می باشد، کارنامه خوبی در سه بازی به شمار نمی آید که مطمئنا رفته رفته با هماهنگی مدافعان جدید و دروازبان تیم رو به بهبودی خواهد گذاشت.

در بازی مقابل پیکان، محمدرضا اخباری یکی دو موقعیت خوب را دفع کرد اما همچنان مثل سه هفته گذشته نتوانسته یک موقعیت صددرصد گلزنی را دفع کند، کاری که رحمان احمدی، حسن هوری و دروازبان برزیلی استقلال خوزستان در بازی هفته اول، مقابل تراکتور بار ها قادر به انجام آن بودند.

هادی محمدی در کنار خالد شفیعی روز خوبی را مقابل شاگردان جلالی سپری کردند و به جز صحنه گل، سهل انگاری دیگری نداشتند، سعید آقایی مثل دو هفته گذشته بازی فوق العاده و شاید بی نظیری را به نمایش گذاشت و به جرات، او در حال حاضر علی رغم سن و سال کمش، یکی از ارکان اصلی بازی تراکتور می باشد. در سمت دیگر، محمد ایرانپوریان نیز مثل همیشه مطمئن در دفاع و خطرناک و باهوش در حمله ظاهر شد.

مهدی کیانی علی رغم بازی های خوبش در دو هفته گذشته، مقابل پیکان یکی دو بار در ارسال پاس و توپ گیری ناموفق ظاهر شد اما در کل عملکرد خوبی داشت، محمد نوری که برای اولین بار در ترکیب اصلی تراکتور قرار داشت، در کارهای هجومی مشارکت بالایی از خود نشان داد ولی دو تک به تک را از دست داد. با این حال پاس های خوب و توپگیری هایش در چند صحنه از نقاط قوت او بودند که به خوبی به چشم هواداران آمدند.

محمد ابراهیمی مثل همیشه عالی بود و با به ثمر رساندن اولین گلش برای تراکتور در این فصل نیز عملکرد خود را تکمیل کرد، سروش رفیعی هر چقدر که در بازی های دو هفته گذشته ضعیف ظاهر شده بود، این هفته عالی بود و حرکات تکنیکی و پاس های هوشمندانه ای داشت.

جاسم کرار در نیمه اول بازی چندان خوب نبود و بازی همیشگی اش را به نمایش نگذاشت اما با به ثمر رساندن یک گل زیبا روی شوت محکم خود، روند بازی اش را نیز در نیمه دوم بهبود بخشید.

لوسیانو ادینهو

در نهایت هم لوسیانو ادینهو به عنوان مهاجم نوک، توانست دومین گل فصلش را در سومین بازی خود به ثمر رساند، با این حال یکی دو موقعیت خیلی خوب را نیز از دست داد. کاملا واضح است که او آمادگی دو فصل گذشته اش را ندارد اما پشت سرش بازیکنانی هستند که این عدم آمادگی ادینهوی محبوب را به خوبی جبران می کنند…

در پایان بد نیست اشاره ای هم به بازی تیمی بسیار خوب سرخپوشان زیر نظر امیرقلعه نوعی داشته باشیم که در اواسط نیمه دوم مورد تشویق شدید هواداران قرار گرفت. تراکتوری ها نزدیک به ۳ یا ۴ دقیقه توپ را به طور متوالی در اختیار داشته و باهم پاسکاری می کردند، در سایر دقایق نیز بازیکنان تیم به خوبی همدیگر را پیدا کرده و با ارسال پاس های ریز توپ را از کناره های زمین در آورده و به موقعیت گل تبدیل می کردند.

می توان به این تیم و آینده اش در این فصل بسیار امیدوار بود، به خصوص اینکه در صورت مهیا شدن شرایط استادیوم یادگارامام و حضور پرتعداد هواداران، شرایط برای تیم های حریف بسیار سخت تر هم خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :