سرخپوشان فوتبال آذربایجان برای قطعی کردن جایگاه چهارمی خود در رقابت های لیگ برتر و حفظ شانس کسب سهمیه چهارم رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا، باید در خانه مقابل تیم سقوط کرده استقلال اهواز به سه امتیاز مسابقه دست پیدا کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم تراکتورسازی و استقلال اهواز از ساعت ۱۸:۰۰ فردا (جمعه) در استادیوم یادگارامام شهر تبریز از سری رقابت های هفته پایانی مسابقات لیگ برتر در چارچوب دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت.

تراکتورسازان که در ابتدای فصل با کسب نتایج پایین تر از حد انتظار وارد حاشیه شده و از بین تیم های مدعی و بالای جدولی خارج و به تبع آن تونی الیویرا هم از سرمربیگری تیم کنار رفت، رفته رفته به شرایط خوب خود بازگشته و هم در لیگ و هم در آسیا توانستند نتایج مناسبی بدست آورند.

شاگردان امیرقلعه نوعی که با نتایج خوب خود در نیم فصل دوم بار دیگر تب فوتبال را در آذربایجان برپا کردند، برای قطعی کردن رتبه چهارم خود در جدول رده بندی و یا شاید کسب رتبه سوم مسابقات، باید مقابل تیمی قرار بگیرند که پیش از این سقوطش به دسته پایین تر رقابت ها قطعی شده است.

سرخپوشان که هفته گذشته در یک دیدار فوق العاده حساس و نیز دشوار، مقابل استقلال تهران در استادیوم آزادی به برتری سه بر دو دست یافته و قهرمانی را از این تیم بسیار دور کردند، در حال حاضر ۴۸ امتیازی بوده و در رتبه چهارم جدول جای دارند.

http://tabrizeman.ir/wp-content/uploads/2016/05/IMG_4136.jpg

با این حال تیم های ۴۸ و ۴۶ امتیازی نفت و ذوب آهن به شدت خواهان عدم نتیجه تراکتور در هفته پایانی می باشند تا بلکه بتوانند جای این تیم را در رتبه چهارم بدست آورند.

از طرف دیگر، اهمیت بازی پایانی لیگ برای سرخپوشان به دلیل رقابت برای کسب سهمیه چهارم ایران در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان می باشد.

دو تیم اول لیگ برتر به همراه قهرمان رقابت های جام حذفی، سهمیه مستقیم و تیم سوم لیگ هم سهمیه مشروط این مسابقات را بدست می آورد، حال با احتساب اینکه تیم های استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال تهران سه تیم احتمالی بالای جدول را تشکیل داده اند (البته در صورت رقم خوردن نتایج عجیب در هفته پایانی، تراکتور شانس حضور در رتبه سوم را دارد) و قهرمان جام حذفی هم از بین استقلال و ذوب آهن خواهد بود، شرایط تراکتور برای کسب سهمیه کمی به نتایج سایر تیم ها هم بستگی خواهد داشت.

در صورتی که تراکتور به سلامت از ایستگاه پایانی لیگ عبور کند و در محتمل ترین حالت هم جایگاه چهارمش را حفظ کند، باید چشم به بازی فینال جام حذفی داشته باشد تا با قهرمانی استقلال، سهمیه چهارم به تیم چهارم لیگ برسد، در غیراینصورت و قهرمانی ذوب آهن در جام حذفی، تراکتور سهمیه را از دست خواهد داد.

به این تریب شاگردان امیرقلعه نوعی برای رقم زدن پایانی خوش در فصلی که چندان خوب آغاز نشده بود، به سه امتیاز دیدار پایانی و خانگی خود احتیاج دارند تا شانس حفظ کسب سهمیه خود را همچنان زنده نگه داشته و به بازی فینال جام حذفی امیدوار باشند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :