وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه سرمایه گذاری ها در کشور برای گسترش صنعت و ایجاد اشتغال برای جوانان ضروری است.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی کارخانه تولید الیاف شیشه در شهرستان مرند، ایران را کشوری بکر و دست نخورده معرفی کرد و افزود: برای آبادانی، توسعه و ایجاد اشتغال و رفاه مردم باید همه مدیران و مسئولان برای تبدیل ایران به کشور صادر کننده غیرنفتی همت و تلاش کنند.

وی، با بیان اینکه راه اندازی طرح ها و پروژه های صنعتی، زاینده توسعه خود و صنایع جانبی است، اظهار کرد: با ورود دانشگاه ها به صنعت باید سعی شود با دانش های فنی جدید دنیا، صنعت کشور را پیش ببریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه کارخانه تولید الیاف شیشه با سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان صنعت مادر احداث می شود، یاداور شد: از محصولات تولیدی این کارخانه برای تولید مواد اولیه صنایع حمل و نقل زمینی، هوایی، ریلی به خصوص دریایی، صنایع پتروشیمی، انرژی های بادی، آب و فاضلاب، لوازم تفریحی و ورزشی، صنایع ساختمانی و تولید لوله های GRP و مواد کامپوزیتی استفاده می شود.

نعمت زاده، در خصوص پیش بینی فروش محصولات تولیدی این کارخانه افزود: شرکت خارجی که به صورت تامین مالی (فاینانس) دانش فنی تولید الیاف شیشه این کارخانه را خواهد آورد، خریداری و صادرات ۵۰ درصد محصول تولیدی کارخانه را متعهد شده است.

وی در خصوص فعالیت های سازمان گسترش و نوسازی (ایدرو) گفت: سازمان گسترش را وادار می کنیم در مناطقی سرمایه گذاری کند که بخش خصوصی رغبتی به سرمایه گذاری در آن نقاط را ندارد.

کارخانه تولید الیاف شیشه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در ناحیه صنعتی شهر زنوز مرند کلنگ زنی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :