به گزارش تبریزمن، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت : حجم سرمایه گذاری خارجی دراین استان یک میلیارد و ۷۴۹ میلیون دلار است.

رضا حسینی صبح روز یکشنبه در جلسه ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان با اشاره به ۶۷ پروژه سرمایه گذاری خارجی مصوب دراستان، افزود : از این تعداد ۵۱ طرح به بهره برداری رسیده و ۱۳ طرح آن در دست اجرا و سه طرح نیز غیرفعال است.

وی ادامه داد : سرمایه گذاران کشور ترکیه با ۳۹ طرح، آذربایجان با ۱۲ طرح، آلمان با چهار طرح، چین با سه طرح، آمریکا با دو طرح، افغانستان، ارمنستان، تاتارستان (روسیه)، اسپانیا، گرجستان، امارات متحده عربی و سنگاپور هرکدام با یک طرح در پروژه های سرمایه گذاری خارجی استان فعال هستند.

حسینی گفت: در سال جاری چهار طرح با یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مصوب شده است.

وی اظهار کرد : طرح احداث آزاد راه تبریز- مرند – بازرگان با مشارکت شرکت ترکیه ای و وزارت راه و شهرسازی به ارزش یک میلیارد و ۲۴۹ میلیون دلار به صورت B.O.T مصوب شده و در حال حاضر ماشین آلات اجرایی طرح در مرحله ورود به کشور است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی ادامه داد : طرح احداث مجتمع تجاری، خدماتی و تفریحی با سرمایه گذاری ایرانی مقیم آمریکا به ارزش ۳۵ میلیون دلار، طرح مخازن فلزی تحت فشار و قالب ساخت قطعات بتنی با سرمایه گذاری سه میلیون و ۴۰۰ هزار دلار توسط سرمایه گذار چینی و طرح تولید گونی و کیسه سیمان به ارزش ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار توسط سرمایه گذار کشورآذربایجان از دیگر طرح ها و پروژه هایی است که در سال جاری مجوزهای سرمایه گذاری خارجی آنها مصوب شده است.

وی افزود : همچنین در سال جاری توافق نامه ساخت سه هزار و ۵۰۰ مگاوات برق نیروگاه های سیکل ترکیبی و بادی به صورت B.O.T به ارزش ۳ میلیارد دلار فی ما بین شرکت ترکیه ای و استاندار آذربایجان شرقی به امضا رسیده است.

حسینی ادامه داد : با پیگیری های جدی استاندار آذربایجان شرقی، مجوز احداث ساخت سه نیروگاه برق سیکل ترکیبی در شهرستان های تبریز و میانه به ظرفیت دو هزار و ۶۴۰ مگاوات و مجوز ساخت چهار نیروگاه بادی به ظرفیت ۸۳۵ مگاوات در شهرستان های اهر، سراب و تبریز اخذ شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :