معاون پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سرما تا دو روز دیگر در استان ماندگار است و از روز سه شنبه هوای استان گرم می شود.

محمد اشجعی در گفتگو با تبریزمن، در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهار داشت: امروز و فردا هوا همچنان سرد خواهد بود و در روزها با افزایش جزئی دمای هوا و در شب ها با کاهش دما مواجه خواهیم بود.

وی سپس افزود: این سرما که از روزهای گذشته در استان و بسیاری از نقاط کشور حاکم شده، فقط دو روز دیگر ماندگار است و بعداز دو روز هوا گرم می شود.

اشجعی گفت: این سرما کل کشور را تحت تاثیر قرار داد تا جایی که در استان ما نیز دمای هوای ورزقان در ۲۴ ساعت گذشته به ۲ درجه زیر صفر رسید که خنک ترین شهر استان گزارش شد.

معاون پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته جلفا، عجب شیر و بندرشرفخانه با ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهرهای استان بودند.

وی در خصوص آب و هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته نیز گفت: دمای هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته در گرم ترین ساعات به ۲۰ درجه و در سردترین ساعات به ۶ درجه بالای صفر رسید.

اشجعی گفت: دمای هوای تبریز هم اکنون ۱۶ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه گرم شده است.

وی ادامه داد: برای روزهای آینده پدیده بارشی نداریم و هوا صاف تا کمی ابری و با افزایش تدریجی دما گزارش می شود.

اشجعی ادامه داد: در روزهای اخیر که هوا سرد شده بود شاهد بارش برف در استان نبودیم ولی باران در برخی ایستگاه ها همچون میانه بارید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :