این لیست انتخاباتی نام “خبرگان مردم” را بر خود نهاده است. قرار بود، در کنار نام های هاشمی و روحانی ، نام سید حسن خمینی هم در رأس این فهرست باشد که شورای نگهبان، صلاحیت یادگار امام(ره) را تایید نکرد.به گزارش تبریزمن، سرانجام پس از حذف تعدادی از چهره های نزدیک به هاشمی و روحانی از فهرست کاندیداهای خبرگان توسط شورای نگهبان، فهرست کاندیداهای مورد حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تعدیلاتی نسبت به آنچه انتظار می رفت، منتشر شد.

این لیست انتخاباتی نام “خبرگان مردم” را بر خود نهاده است. قرار بود، در کنار نام های هاشمی و روحانی ، نام سید حسن خمینی هم در رأس این فهرست باشد که شورای نگهبان، صلاحیت یادگار امام(ره) را تایید نکرد.

فهرست 16 نفره مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای خبرگان

هر چند تمام اعضای حاضر در این لیست، در انطباق کامل با مواضع هاشمی و روحانی نیستند ولی به نظر می رسد استراتژی هاشمی و همفکران اصلاح طلب و اعتدالگرای وی در تنظیم این لیست، این بوده است که از بین کاندیداهای باقی مانده، نزدیک ترین افراد را ولو به طور نسبی انتخاب نمایند و مانع از ورود جریان مقابل به مجلس خبرگان شوند.

آیت الله جنتی، آیت الله محمد یزدی و آیت الله مصباح، مهم ترین چهره های جریان رقیب در انتخابات خبرگان هستند که اگر مردم به صورت لیستی به فهرست “خبرگان مردم” رأی دهند، با راهیابی یاران هاشمی به مجلس، این چهره ها(آیات جنتی،یزدی و مصباح) از راهیابی مجدد به مجلس خبرگان بازخواهند ماند و اگر به فهرست جامعه مدرسین رأی دهند، آیت الله هاشمی و یارانش از مجلس خبرگان حذف می شوند.

فهرست 16 نفره مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای خبرگان

فهرست مورد حمایت هاشمی (خبرگان مردم) به شرح زیر است:

اکبر هاشمی رفسنجانی

حسن روحانی
محمود علوی

ابراهیم امینی

محمد امامی کاشانی

محمد علی موحدی کرمانی

ابوالفضل میرمحمدی

محمد محمدی نیک( ری شهری)

محسن قمی

محمدعلی تسخیری

محمد سجادی عطا آبادی

قربانعلی دری نجف آبادی

هاشم بطحایی

محمدحسن زالی ( فاضل گلپایگانی)

نصرالله شاه آبادی

محسن اسماعیلی

فهرست “خبرگان مردم” در سایر استانها در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
انتخابات بسیار مهم مجلس خبرگان، همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، روز هفتم اسفند برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :