آذربایجان در دفاع از حریم اسلام، همواره در صف نخست بوده. فرزندان این دیار، در نبرد سال‌های اخیر با جریان اسلام امریکایی هم سرفرازانه حضور داشته‌اند و امروز، شهدای آذربایجان در جبهه‌ی حق، همانند ستاره‌ای در آسمان اسلام می‌درخشند.  

به گزارش تبریزمن، سرود «لاله‌ی صادق» تصویری‌ است موسیقایی از این شهیدان که «شهریار شفیعی» شاعر این اثر، مسیر حرکت این شهدا را از شهر خود تا عرصه‌ی نبرد و رزم سلحشورانه‌ی آنها را با اشارات ظریف و هنرمندانه خلق کرده است.

غلامرضا میرزازاده و شاهرخ پناهی‌فرد در ساخت ملودیِ این اثر، آهنگ سازی و پویا راعیان تنظیم اثر را برعهده دارد. اسفندیار قره‌باغی نیز این بار متفاوت از آثار گذشته‌اش به عنوان خواننده هنرنمایی می کند.

«لاله‌ی صادق» نخستین اثر موسیقایی در مورد شهدای منطقه‌ی آذربایجان در آیین افتتاح «حسینیه هنر تبریز» با حضور عوامل و خانواده‌ی معظم شهدا، دفتر مطالعات جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی رونمایی می‌شود.

بر اساس این گزارش، آیین افتتاح حسینیه در آستانه‌ی نخستین سالگرد شهادت حامد جوانی، روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ از ساعت ۱۸ در محل دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :