هفته گذشته ۴۶ مدیر ارشد و ۸ وزیر به استان های مختلف کشور سفر کردند تا از نزدیک پیگیر روند اجرایی طرح ها و روند توسعه در این استان ها باشند.

به گزارش تبریزمن، وزیر و معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ۵ سفر استانی در هفته گذشته بیشترین حجم سفر از مجموع ۸ وزارتخانه را به خود اختصاص دادند.

دکتر سید حسن هاشمی هفته گذشته با سفر به مشهد در همایش روسای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور شرکت کرد.

این وزیر دولت تدبیر و امید در جمع روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور و شماری از معاونین وزارتخانه گفت که رییس جمهوری نسبت به اجرای طرح تحول نظام سلامت توجه خاص دارد و این موضوع نیازمند توجه همه دستگاههای مربوطه است.

وی گفت: امیدوارم در فرصت باقی مانده از فعالیت دولت یازدهم توان مجموعه وزارت بهداشت افزایش یافته و خدمت به مردم را پیش ببریم.

وزیر بهداشت همچنین بر اهمیت برنامه عملیاتی تاکید کرد و افزود: وزارت بهداشت تنها دستگاهی است که پایش برنامه عملیاتی را در سطح کشور اجرا کرده است.

وی افزود: برنامه عملیاتی مهمترین کاری است که هر مدیر باید انجام دهد، در قالب برنامه ای جامع حوزه های مختلف برای خودشان هدایت امور و برنامه ریزی داشته و تحت نظارت و ارزیابی قرار می گیرند.

دکتر هاشمی ادامه داد: در قالب برنامه عملیاتی حوزه های مختلف به صورت هماهنگ رشد می کنند.

هفته گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر مشهد به کرج و شهرری نیز سفر کرد.

دکتر هاشمی در کرج با بیان اینکه اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت دستاوردهای خوبی داشته است، گفت: تاکنون ۱۱ میلیون نفر از اقشار محروم کشور بیمه شده اند.

وی در شهرری به شفاف سازی مالی اشاره کرد و گفت: در مورد فیش های حقوقی هم باید باز تاکید کنیم که شفافیت نه تنها خوب، که لازم است.

وی گفت :ما انقلاب کردیم برای این که همه چیز شفاف باشد و بگویند که از کجا آورده ایم؟ چه قدر درآمد داشته ایم و چقدر مالیات داده ایم؟ و قبل از پرسشگری از سوی افکار عمومی، افراد خودشان اعلام کنند.

در ادامه سفرهای استانی مدیران ارشد دولت، دکتر محمد آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز برای شرکت در همایش روسای دانشگاه های علوم پزشکی به مشهد سفر کرد.

وی در حاشیه همایش و در جمع خبرنگاران به تاخیر یک ساله بیمه ها در پرداخت مطالبات مراکز درمانی پرداخت و گفت: هم اکنون پرداخت مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور از سوی سازمان های بیمه گر با تاخیر یکساله روبه روست.

وی افزود: مبلغ مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها در کشور بین ۸۰ تا ۹۰ هزار ریال برآورد می شود که بخش زیادی از آن مربوط به بیمه سلامت است.

وی پیشنهاد اصلاحیه بودجه سلامت به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال از سوی دولت به مجلس را راهکار مهمی در این زمینه عنوان و اظهار کرد: اگر این طرح در مجلس به تصویب برسد، بودجه بیمه سلامت تامین شده و حجم بالایی از مطالبات بیمارستان ها پرداخت می شود.

به گفته وی، اگر تاخیر در پرداخت مطالبات مراکز درمانی چاره اندیشی نشود، در ماههای آتی بیمارستان های کشور در تنگنای جدی قرار خواهند گرفت.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نیاز کشور به ۸۰ هزار تخت بیمارستانی خبر داد و گفت: سرانه کنونی تخت های بیمارستانی در کشور ۱٫۶ تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت است و حال آنکه میانگین این شاخص در کشورهای اروپایی ۷٫۸ است.

آقاجانی افزود: این در حالی است که سرانه مزبور در کشوری مانند کره جنوبی ۱۳٫۵ و در کشور ترکیه ۲٫۷ است.

وی با اشاره به هدفگذاری برای ایجاد ۲۰ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور تا پایان دولت تدبیر و امید اظهار کرد: اکنون ۱۰ هزار مورد از این تخت های بیمارستانی به بهره برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان عمر دولت افتتاح می شود که یک چهارم نیاز کشور را برآورده می کند.

به گفته وی در سالهای قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، ظرفیت ایجاد تخت های بیمارستانی در سال یک هزار و ۶۰۰ تخت بوده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون ۶۷ درصد از بیمارستان های کشور فرسوده اند و نیاز جدی به نوسازی و بازسازی دارند.

آقاجانی ادامه داد: از سوی دیگر ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور بالای ۵۰ سال قدمت دارند.

به گفته وی تاکنون بازسازی دو میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع از بیمارستان های فرسوده و همچنین ۳۹ هزار تخت یبمارستانی در سطح کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات نوسازی تجهیزات فرسوده پزشکی گفت: تاکنون ۲۷ هزار قلم تجهیزات پزشکی سرمایه ای سنگین و متوسط برای بیمارستان ها فراهم شده و در حال بهره برداری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات دولت در زمینه گردشگری سلامت گفت: متولی گردشگری سلامت وزارت بهداشت است و یکی از مهم ترین نقاط در کشور برای این منظور شهر مقدس مشهد است.

آقاجانی با بیان اینکه هر بیمارستانی صلاحیت پذیرش بیماران خارجی در حوزه گردشگری سلامت را ندارد، ساماندهی آژانس های مسافرتی که اقدام به نقل و انتقال بیماران خارجی می کنند، راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات گردشگری سلامت، شناسایی بیمارستان های فعال در حوزه گردشگری سلامت و استانداردسازی این بیمارستان ها برای ارائه خدمات به بیماران خارجی را از جمله اقدامات در حال اجرای وزارت بهداشت در این زمینه عنوان کرد.

در هفته گذشته وزیر کشور نیز سفری به لرستان داشت.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این سفر با حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان لرستان در خرم آباد با بیان اینکه برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور اراده ملی شکل گرفته گفت: برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور به نحو مطلوبی در حال پیشرفت و اجرا می شود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگوی مورد قبول از نظر مقام معظم رهبری و دارای استحکام علمی و اجماع ملی است و کسی مخالفت قانع کننده ای با این امر ندارد.

وی اضافه کرد: شاید در خصوص اولویت های اقتصاد مقاومتی اختلاف نظری وجود داشته باشد ولی در بعد توفیقات کشوری، بین المللی، داخلی، اقتصادی این طرح همه اتفاق نظر دارند.

رحمانی فضلی گفت: باید برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی مطالعات کارشناسی و پیگیری صورت گیرد و این مهم از لحاظ اقتصادی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی و علمی، ضروری است.

وزیر کشور با بیان اینکه همه کشورها استفاده از ظرفیت های داخلی را تجربه کرده اند ادامه داد: پس از دست یابی به موفقیت های مختلف در حوزه های گوناگون نگاه دولت ایجاد بستر و زمینه مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی تاکید کرد: اگر کوشش و برنامه ریزی مناسبی ایجاد نشود در این امر به موفقیت دست نخواهیم یافت.

رحمانی فضلی گفت: گزارش های ارایه شده نشست اقتصاد مقاومتی لرستان نوید حرکت جمعی در استان را نشان می دهد.
وزیر کشور گفت: اولویت های اولیه در حال انجام است و برنامه ها و طرح ها در این راستا باید انجام شود.

استان لرستان و استان های کرمان و آذربایجان شرقی به عنوان استان های پایلوت برای اجرای اقتصاد مقاومتی با مدیریت متمرکز وزارت کشور انتخاب شده اند و وزیر کشور در سفرهای دوره ای، هر ماه به یکی از این سه استان سفر می کند.
برای اجرای هرچه بهتر برنامه های اقتصادی مقاومتی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی با مسئولیت استانداران در قالب پنج کمیته فعالیت می کند.

‘رفع موانع تولید و برونگرایی اقتصاد، مشارکت و تجهیز منابع مالی و شفاف سازی اقتصادی، مشارکت های مردمی، سرمایه گذاری و کارآفرینی، ارتقا بهره وری، توسعه اقتصاد دانش بنیان و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی’ از محورهایی است که دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی با مدیریت استانداران هفتگی و یا ماهیانه به وزیر کشور گزارش عملکرد ارائه می کند.

در ادامه سفرهای استانی مدیران ارشد به نقاط مختلف کشور، هفته گذشته نیز معاونان رییس جمهوری، وزیران و معاونان آنها با همراهی استانداران به دهها شهر و روستا سفر کردند .

در هفته گذشته معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری به تبریز، گفت که حدود ۳۸ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط در کشور دارای مشکل است و پیشنهاد شده این واحدها در مدت ۳ سال به چرخه مناسب بازگردانده و در ارزیابی اولیه مقرر شد امسال با اجرای طرح رونق تولید در واحدهای کوچک و متوسط صنعتی مشکلات ۱۰ هزار واحد تولیدی احصا شود.

همچنین معاون حقوقی، امور مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرج سفر کرد و قائم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت به اردبیل و معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در سفری به ساری از افزایش پنج برابری بودجه آموزش نیروی انسانی این وزارتخانه در سالجاری خبرداد و گفت: امسال۴۰۰ میلیاردریال بودجه برای این بخش تعیین شده است .

هفته گذشته کرج، همدان ، مشهد نیز مقصد معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان،معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش،بود.

همچنین معاون سیاسی وزیر کشور هفته گذشته سفری به کرج داشت و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و قائم مقام وزیر امور خارجه به مشهد، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به همدان، رئیس کل بانک مرکزی به ارومیه و رییس سازمان حفاظت محیط زیست هم به بندرماهشهر و اهواز سفر کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی هفته گذشته سفری به ایلام داشت و معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان به سمنان و وزیر کشور و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سفرهای جداگانه به مشهد سفر کردند.

اما مردم شهرکرد هفته گذشته میزبان عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بودند و مردم ارومیه ، قشم، تبریز و رشت نیز از معاون سیاسی وزیر کشور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور، معاون سیاسی وزارت کشور، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری میزبانی کردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور هفته گذشته به همدان سفر کرد و معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به کرج، معاون سیاسی وزیر کشور به تبریز، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به اهواز ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به مراغه ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، به شیراز، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم ، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی به رشت و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به یزد سفر داشت.

اردبیل ، سمنان ، ارومیه، خرم آباد و سمنان اما هفته گذشته مقصد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی وزیر کشور، معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی بود و وزیران کشور، دادگستری و اقتصاد و دارایی نیز در سفرهای جداگانه به شهر مقدس مشهد سفر کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :